Arbatax

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Arbatax, dovolená jako z pohádky

K nejvýchodněji umístěným střediskům sardinského pobřeží patří Arbatax tvořící předměstí vnitrozemského města Tortoli. Zabírá nevelký poloostrov vymezený lagunou Stagno di Tortoli na severu a lokálním letištěm Aeroporto di Tortoli a říčkou Fiume Foddeddu na jihu. Směrem do vnitrozemí se zvedá pohoří Monti del Gennargentu s nejvyšší ostrovní horou Punta La Marmora (1 834 m n. m.), metropole Cagliari leží 140 kilometrů daleko.

Poznejte okouzlující pláže Arbatax

Arbatax.jpgPůvodní rybářská vesnička získala význam s výstavbou místní infrastruktury v 60. letech minulého století a zvláště s rozvojem turistického ruchu na přelomu tisíciletí. Součást Arbataxu tvoří důležitý přístav, ke kterému vede železniční trať. Okolní plochá krajina se sady a zemědělskými políčky svádí k příjemným procházkám a nádherné mořské břehy k relaxaci a ke koupání. Ve spojení s kvalitním ubytováním a možnostmi zábavy se Arbatax pomalu, ale jistě stává jedním z nejvyhledávanějších letovisek na Sardinii.

Podél Arbataxu se táhne celá řada rozmanitých pláží, využívajících členitého pobřeží Tyrhénského moře. Přímo ve městě se v hlubokém zálivu nachází písečná Spiaggia di Porto Frailis s pozvolným vstupem do průzračné vody a s lehátky i slunečníky. Během letní sezóny však bývá značně přeplněná. Kolem mysu Capo Bellavista se ukrývají zátočiny s plážičkami jako Spiaggia Le Palme, které nadchnou především milovníky samoty a písečných břehů kombinovaných s kameny. Úchvatnými načervenalými skalnatými útvary se tu pyšní pláž Rocce Rosse. Velkou část pobřeží lemuje Spiaggia di Basaùra s úseky pod dozorem plavčíka a se sportovním vybavením.

Další rekreační střediska poblíž Arbataxu

Tipy na aktivity napříč Arbataxem

Ve spojení se sousedním Tortoli nabízí Arbatax kompletní vybavení turistickými službami v čele s restauracemi a obchody. K větším nákupům se hodí například obchodní centrum Crai Extra na jižním okraji Tortoli. Nechybí lékárna, pošta, dětská hřiště, bankomaty ani půjčovna automobilů. Milovníci sportu ocení kromě široké palety vodních aktivit také tenisové kurty, multifunkční plochy či cyklostezky. Milovníci památek si můžou prohlédnout trosky dávného španělského opevnění. Kdo touží poznat další lákadla Sardinie, měl by vyrazit:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Arbatax

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.