Santa Maria Navarese

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Santa Maria Navarese, dovolená plná pohody

Turistické centrum Santa Maria Navarese zabírá asi 2 kilometry táhlého zálivu v provincii Nuoro na východě Sardinie. Jižně se rozkládá další letovisko Tancau Sul Mare, modrá se laguna Stagno di Tortoli a k nákupům zvou města Arbatax a Tortoli na poloostrově Bellavista. Do Tyrhénského moře kousek odsud ústí říčky Riu Pramaera či Riu Girasole a vyčnívá z něj magický ostrov Isola dell'Ogliastra.

Relaxujte na plážích u Santa Maria Navarrese

Santa-Maria-Navarese.jpg

Lehce zvlněnou krajinu jihozápadně od Santa Maria Navarrese charakterizují četná políčka, porosty makchií a ovocné sady včetně starých olivovníků (kdysi vysazených kastilskou královnou). Ostatními směry se ovšem prudce zvedají kopce jako Monte Oro (669 m n. m.), přecházející postupně za obcí Baunei do pohoří Monti del Gennargentu s nejvyšším bodem ostrova Punta La Marmora (1 834 m n. m.). Díky tomu si tady prima dovolenou užijí milovníci různorodých aktivit i rodiny s dětmi bažící po klidu a bezstarostném koupání.

Jižním směrem od Santa Maria Navarrese se táhne několik nádherných pláží s útesy, jako stvořenými k opalování a vodním radovánkám. První z nich, Spiaggia di Santa Maria Navarrese s hrubším pískem a výhledem na starou strážní věž, měří necelých 400 metrů. Za ní následuje o něco delší Spiaggia di Tancau s řadou plážových barů a kaváren. Ještě více na jih najdete rozlehlé, často liduprázdné pláže Spiaggia di Pollu a Spiaggia del Lido delle Rose.

Další rekreační střediska poblíž Santa Maria Navarrese

Jakou zábavu čekat v Santa Maria Navarrese a okolí

V Santa Maria Navarrese najdete důležitou infrastrukturu včetně restaurací (např. vyhlášená pizzerie MeC Puddu's), obchodů (např. supermarket Pam) a služeb (lékárna, bankomat, informační centrum). V městečku funguje také jachetní přístav, veřejné víceúčelové hřiště a katolický kostelík Chiesa di Santa Maria. Ostrov Sardinie však láká i řadou jiných zajímavých míst, která stojí za návštěvu:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Santa Maria Navarese

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.