Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Barisardo, dovolená mezi plážemi jako z pohádky

Nepříliš velké a známé městečko Barisardo (Bari Sardo) se nachází na východě Sardinie, asi 4 kilometry od břehů Tyrhénského moře (kde do něj ústí říčka Riu Mannu di Bari Sardo). Jenom kousek to odsud je k velice příjemnému zálivu Baia Cea, který svou krásou podněcuje rozvoj turistického ruchu, to samé však lze konstatovat i o místní části Torre di Bari. Metropole Cagliari, kam vede hlavní silnice i železnice procházející skrz blízké Lanusei, leží asi 150 kilometrů daleko.

Nejhezčí pláže Barisardo. Zn. povinné

Barisardo.jpg V dávné minulosti bylo kolem Barisarda pěkně živo, o čemž svědčí četné nálezy menhirů, nurágů a „hrobek obrů“. Na konci 19. století se původní název obce Bari rozšířil (na „Sardinské Bari“) za účelem odlišení od města Bari v Apulii. Dnes region kolem ní sice neoplývá vysokou hustotou osídlení, avšak naopak osloví romantiky i všechny ostatní milovníky klidu a příjemné atmosféry.

V Barisardu si můžete vybrat ze dvou základních možností, kam se jít koupat. Pokud se rozhodnete pro bližší variantu v Torre di Bari mezi koryty řek Riu di Mannu di Bari Sardo a Riu Bau Samuccu, čekají vás pláže Spiaggia di Bucca e Strumpu, Spiaggia de Il Fico, Spiagga di Torre di Bari, Spiaggia Sa Marina a Spiaggia di Foxi Bau Eni. Všechny se pyšní písečným povrchem, svižným vstupem do čisté vody a úseky vybavenými slunečníky s lehátky. Druhou možnost nabízí úchvatná pláž Spiaggia de Cea v zálivu Arbatax s jedinečným výhledem a vodními sporty.

Další rekreační střediska poblíž Barisarda

Jak si užít prázdniny v Barisardu

Výhodu Barisarda tvoří poměrně slušné vybavení službami včetně obchodů, kaváren, restaurací a potravinových supermarketů. Nechybí pošta, banka, autopůjčovna, dětské hřiště a policejní stanice. Milovníci sportu můžou volit z několika sportovišť, vyrazit na túry do hor nebo se projet na kole. Z pamětihodností vynikají zbytky středověkého opevnění Torre di Barri, kostel Beata Vergine di Monserrato a další sakrální stavby. Máme pro vás také tipy na celodenní výlety:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Barisardo

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.