Gola di Gorropu

Lokalita: Itálie Sardinie Gola di Gorropu
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Gola di Gorropu, hrdlo do nitra Sardinie

Kaňon Gola di Gorropu (v překladu „Rokle“) patří ke skutečným přírodním zázrakům Sardinie. S hloubkou přes 500 metrů nemá konkurenci v celé Itálii a podle některých měření dokonce ani v Evropě. Při túře sem však v žádném případě nezapomeňte na kvalitní turistické vybavení, v ideálním případě na služby zkušeného průvodce.

Gola di Gorropu se zařezává do skal pohoří Supramonte v národním park Gennargentu na východě ostrova. Nachází se mezi obcemi Orgosolo (západně), Urzulei (jižně) a vyhlášeným letoviskem Cala Gonone (severovýchodně). Ke břehům Tyrhénského moře v oblasti zálivu Orosei to je odsud vzdušnou čarou zhruba 11 kilometrů.

Jak se dostat do Gola di Gorropu

Gola di Gorropu vznikla díky intenzivnímu erozivnímu působení říčky Rio Flumineddu, v nejužších místech proto dosahuje šířky pouhých čtyř metrů. Přítomnost mnoha nuraghů dokazuje lidskou přítomnost už v době bronzové.

Do kaňonu Gola di Gorropu vede několik přístupů. Na parkovišti v průsmyku Passo Ghenna S`ilana (u silnice SS125) začíná turistická stezka Sentiero Italia – Tappa (016c) vedoucí na Punta Cucuttos (893 m n. m.) s vyhlídkou do hlubin rokle. Neznačená stezka z parkoviště míří k severnímu vstupu do rokliny, kde ho opouští Rio Flumineddu. K opačnému, jižnímu vstupu (do něhož řeka vtéká) se dostanete po 12 kilometrů dlouhém chodníku Sedda ar Baccas – Gorropu (B502) z vísky Urzulei.

  • Neváhejte tedy a navštivte Gola di Gorropu na Sardinii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím