Sant´Antioco

Lokalita: Itálie Sardinie Sant´Antioco
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Ostrov Sant´Antioco

Nejvýraznější ostrov u sardinského pobřeží se jmenuje Sant´Antioco a s rozlohou 109 kilometrů čtverečních dokonce zaujímá pozici čtvrtého největšího ostrova Itálie. Zatím odolává masovému turismu a uchovává si svou typickou, klidnou atmosféru.

Ostrov Sant´Antioco pluje ve Středozemním moři pouhé 2 kilometry od jihozápadního okraje Sardinie. Díky této mizivé vzdálenosti oba geografické celky spojuje most (silnice SS126) a umělý násep. Administrativně patří do provincie Sud Sardegna, metropole Cagliari se nachází asi 80 kilometrů daleko.

Kvůli čemu vyrazit na Sant´Antioco

První osídlení Sant´Antioco se datuje již do éry nuraghské civilizace, přístav Sulci založili Féničané, poté se stal součástí Římské říše. Dnes území ostrova Sant´Antioco obývá asi 15 tisíc obyvatel. Nejvíce se jich soustřeďuje v městečku stejného názvu s bazilikou, katakombami a údajným hrobem raně křesťanského mučedníka svatého Antiocha, který pracoval ve zdejších dolech na olovo – a ostrovu dal i jméno.

K dalším památkám města Sant´Antioco se řadí starořímský most a fontána, archeologické muzeum a pevnost Su Pisu. Zbytek populace žije v obcích Calasetta a Maladroxia, lákajících turisty pěknými písečnými plážemi. Na ostrově lze objevit četnou faunu a flóru, zastoupenou cistem, jalovcem, planikou, žumarou nízkou, ostřížem jižním či tuňákem obecným.

  • Neváhejte tedy a navštivte Sant´Antioco na Sardinii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím