Turistická železnice

Lokalita: Itálie Sardinie Turistická železnice
Typ: Technická zajímavost

Náš názor

Turistická železnice na Sardinii

Úzkokolejná železnice l Trenino Verde della Sardegna slouží výhradně návštěvníkům ostrova. Běžně se jí proto říká turistická železnice (linee turistiche). Její oficiální název („Zelený vláček Sardinie“) odkazuje na bohatou vegetaci, kterou během jízdy uvidíte.

Systém turistické železnice na Sardinii provozovaný společností ARST funguje od roku 1984 a v současnosti dosahuje délky přes 400 kilometrů. Všechny její tratě navazují na běžnou železniční síť a není problém se k nim dostat ani po silnici.

Projeďte se turistickou železnicí po Sardinii

Po Sardinii se můžete povozit kvartetem linek turistické železnice. První o délce 150 kilometrů spojuje města Sassari, Nulvi, Tempio Pausania a Palau na severu. Druhá jezdí mezi Macomerem a přístavem Bosa Marina na západě, asi 45 kilometrů od Alghera. Uprostřed Sardinie se vine třetí, 83 kilometrů dlouhá linka ze Sorgona (poblíž jezera Lago Omodeo) do Isili nedaleko Barumini. Poslední protíná nejvyšší ostrovní pohoří Gennargentu z letoviska Arbatax do historického Mandasu (159 kilometrů).

Turistickou železnici celoročně křižují motoráčky (ADe a ADm) a dieselové lokomotivy LDe a V2d. Historické parní lokomotivy (např. FCS 5 Breda z roku 1914) se nasazují poměrně často, ovšem mimo letní měsíce (kvůli nebezpečí požárů).

  • Neváhejte tedy a projeďte se turistickou železnicí na Sardinii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím