Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Muravera, místo dovolené i aktivitám zasvěcené

Na jihovýchodě božského ostrova Sardinie se v paprscích horkého středomořského slunce vyhřívá klidné letovisko Muravera (Murera). Ze severu ho obtéká říčka Flumendosa, na jihu se zvedají nevysoké, zelené kopce v čele s Bruncu Nieddu Mannu. S letištěm a metropolí Cagliari, vzdálenou zhruba 70 kilometrů, městečko spojuje rychlostní silnice.

Dlouhé pláže v Muraveře

Popularitu italskému rekreačnímu středisku Muravera zajišťuje výhodná poloha, dobré dopravní spojení, krásné pláže podél úžasného Tyrhénského moře a řada zajímavých výletních cílů v okolí. Jeho dostatečná velikost nabízí rozličné turistické služby i možnost pohodových procházek. Pro nenáročné výšlapy do přírody je jako stvořená vrchovina Baccu Arrodas, i když v parném létě asi dáte raději přednost rozlehlým a opuštěným plážím.

Pobřeží se od Muravery táhne asi 3 kilometry daleko, nicméně většina ubytovacích zařízení se stejně nachází v jeho těsné blízkosti. Písečné pláže jsou tu opravdu dlouhé a do vody se noří jenom zvolna, proto potěší i méně zkušené plavce a děti, které se tady skutečně vydovádí. U pláží jako Spiaggia di Cristolu Axedu se rozlévá několik říček a slaných lagun s plameňáky.

Další rekreační střediska poblíž Muravery

Pár nápadů, jak se bavit v Muraveře

Muravera.jpg

V Muraveře se společenský život soustřeďuje kolem hlavní ulice Via Roma, na níž se nacházejí zastávky autobusů, supermarkety, čerpací stanice, lékárna či informační středisko. Nechybí tu ani poliklinika, pošta ani banka. Je skutečně z čeho vybírat, restaurací, obchůdků a barů tady funguje požehnaně. Za dálnicí navíc leží další městečko San Vito. Zkuste navštívit některou ze zajímavostí na jihu Sardinie, mezi něž se řadí:

Zobrazit podrobné informace