Accona

Lokalita: Itálie Toskánsko a Elba Accona
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Poušť Accona je jedno velké překvapení

Často se zde prohánějí vysušující větry, málo tady prší a hodně svítí sluníčko. Převládá světle béžová barva a na polích toho přes veškerou snahu zemědělců moc neroste. Vyprahlé krajině u Asciana se říká poušť Accona (Deserto di Accona) a řadí se mezi unikátní mikroregiony v rámci celé Itálie.

Poušť Accona se plazí po pahorcích středního Toskánska mezi Sienou a Sinalungou. Většinou nepřesahují výšku 300 metrů a z východu je obtéká druhá nejdelší toskánská řeka Ombrone. Vede kolem ní rychlostní silnice SS715 spojující dálnice A1 do Říma s dálničním přivaděčem RA3. Do Arezza to je odsud 50 kilometrů, do Florencie necelých 90.

Accona, vzpomínka na minulost

Accona patří do geologického celku Sienské jíly (Crete senesi), upomínajícího na dávnou přítomnost mořského dna. Dnes z něj zůstala záplava malých, světlých kopců s usazeninami síranu sodného zvaných „biancane“. O poušti se tady mluvilo už ve středověku, kdy byla často zobrazována na freskách.

Ideální způsob k poznání oblasti je z četných (avšak neoznačených) výhledů na okrajích okresních silniček. K dalším zajímavostem pouště Accona patří zřícenina Pieve di San Martino in Grania či klášter Monte Oliveto Maggiore založený svatým Bernardem Tolomei v roce 1319.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím