Sao Vincente

Mapa

Podrobné informace

  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 100CVE/24,793CZK

* průměrné teploty

Sao Vicente, dovolená u zátoky mimořádné krásy

Druhý nejzápadnější z Kapverdských ostrovů, 227 kilometrů čtverečních velký Sao Vicente, má značně nepravidelný, spíše oválný tvar s maximální délkou 24 kilometrů a šířkou 16 kilometrů. Patří mezi severně ležící Návětrné ostrovy (zvané také Barlovento) a jeho nejbližšími sousedy jsou rozlehlý Santo Antao na západě a nevelká Santa Luzia na východě. Letiště Cesária Évora se nachází u obce Sao Pedro poblíž jihozápadních břehů.

Kde se koupat na Sao Vicente

„Ostrovu svatého Vincenta“ dominuje suchá, hornatá krajina v čele s vrcholem Monte Verde (725 m n. m.) a trojicí zálivů na severu (Baía do Norte, Baía de Salamansa a Baía do Porto Grande). Poslední z nich se řadí mezi 7 zázraků Kapverd a také mezi 5 nejkrásnějších zátočin na světě. Na jeho břehu se rozkládá největší zdejší město Mindelo, kde žije naprostá většina z 80 tisíc lidí na ostrově.

Ostrov Sao Vicente lemuje zhruba 120 kilometrů atlantských břehů, skýtajících celou řadu příležitostí k opalování, koupání a dalším vodním radovánkám. Z velké části se jedná o široké, písečné, avšak neudržované úseky pobřeží s velkým množstvím volného místa. Příkladem budiž pláž u obce Salamansa na severu, pláže v zálivu Baía do Norte nebo takřka nekonečná Praia de Sao Pedro na okraji vzletové dráhy mezinárodního letiště.

Co vyzkoušet na Sao Vicente

Sao-Vincente.jpgSrdce ostrova Sao Vicente tvoří přírodní park Monte Verde s biologicky cenným ekosystémem, zahrnujícím 17 ohrožených rostlinných druhů. Metropole Mindelo zaujme pestrým karnevalem, pevností Fortim d'El Rei, katedrálou Nossa Senhora da Luz a palácem Palácio do Povo v krásném koloniálním slohu. Na ostrově jsou také k dispozici dvě stará golfová hřiště s lávovým povrchem, jedno u Mindela a druhé kolem kopce Monte Salamansa.

Hrst tipů na výlety po Kapverdských ostrovech:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Sao Vincente

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím