Z výletu v poušti za nákupy na trzích. Aktivity a zábava v Kataru

Vybírejte si z pestré nabídky rozmanité zábavy a poznání, které na vás čekají v Kataru. Dostane se na zájemce o pohyb, romantiku, ruch velkoměst i relaxaci.

Katar a indoorové a outdoorové sportovní aktivity

Pokud chcete být aktivní a hotelová nabídka zábavy vám nestačí, vyrazte do hlavního města Doha. Tam se soustřeďují veškeré možnosti indoorových sportů, jako je squash, bowling, posilování nebo plavání a mnohé další.

Dobrodružství v katarské poušti

Výlety do pouště jsou skutečně dobrodružstvím se vším všudy! Vyzkoušejte si jízdu ve vozidlech 4X4, na bugy nebo ve speciálním monsterbusu. Jízda v pouštních dunách vám vlije krev do žil a adrenalin stoupne pořádně vysoko. Cestovat pouští můžete samozřejmě i v klidnějším duchu, a to na velbloudech. Výpravu lze příjemně propojit s barbecue a vydržet třeba až do úchvatného západu slunce.

Výpravy na širé moře

Zajistěte si místo na tradiční lodi dhow a vžijte se na pár okamžiků do kůže katarských lovců perel a rybářů. Plavby se pořádají také při západu slunce, a tak mají návštěvníci Kataru jedinečnou příležitost vidět překrásnou přírodní hru barev na vlastní oči. Plavby se pořádají půldenní, celodenní i večerní s večeří v ceně.

Supermoderní město Doha a jeho umělý ostrov

Nakupování suvenýrů

Hlavním magnetem Kataru je jeho impozantní metropole Doha (Dauhá). Dnes už z jeho původní podoby zbylo jen staré historické jádro, jehož kolorit dokreslují moderní luxusní budovy a široké pěší zóny. Chloubou města je nábřeží, táhnoucí se až k Perlovému ostrovu, což je v podstatě konkurence známějšího Palmového ostrova v Dubaji. V metropoli je celá řada muzeí, divadel, galerií, nových sportovišť, restaurací, kaváren a mnoho dalších atrakcí.

Katarská kultura, umění a muzea

V Kataru jsou jedny z nejúchvatnějších ukázek umění a unikátních sbírek hned v několika muzeích. Ať už vás zajímají archeologické nálezy, vzácné sbírky vládnoucí dynastie Al Thani, moderní umění či třeba unikátní sbírky vozů, je čím se kochat. Zkuste např. Muzeum islámského umění nebo Muzeum šejka Faisala.

Nakupování během cest Katarem

Katarské tradiční trhy nabízí snad všechno zboží, na které si vzpomenete (kromě alkoholu, ten zde opravdu nehledejte). Pokud se rozhodnete pořídit si několik suvenýrů z dovolené v Kataru, pak byste se měli dívat zejména po léčivé růžové vodě, koření a obzvlášť pak po šafránu nebo přírodním arabském parfémovaném oleji. Tradiční umění a řemesla zde fungují dodnes. Pokud si potrpíte na dekorace a designové výrobky z cest, budete si moci vybírat dle libosti.

Dámy jistě ocení ručně dělané šperky nebo zdobení těla henou. Lze si tu nechat ušít i tradiční oděv na míru. Látek, barev, vzorů a výšivek si můžete vybrat nesčetně. Dejte krejčímu pár dní a oblečení, jednu z nejoriginálnějších památek z dovolené, máte hotovou za celkem slušné peníze.

Katarské tradice

Tradice spojené se zábavou a oslavami se konají pravidelně po celé zemi. Patří k nim například velbloudí závody na trati Al Shahaniya, které každoročně během zimy přitáhnou nadšené davy fanoušků. Dávnou tradici tu má také sokolnictví, které je též spojeno s řadou festivalů. Nelze opomenout katarské koně a dostihy, kde se vždy představí ti nejlepší arabští plnokrevníci.

Oslavy a festivaly

V Kataru je co slavit v průběhu celého roku. Pořádají se oslavy i festivaly s nejrůznějším zaměřením. K nejpopulárnějším patří festival jídla, který nabízí prvotřídní gurmánské zážitky, festival s tématem potápění a sběru perel, festival draků, filmový a knižní festival, festival lodí dhow a mnoho a mnoho dalších. Všechny festivaly mají bohatý zábavní program, nabízí možnosti nákupů, soutěží o ceny, slevy v restauracích nebo zvýhodněné vstupy na dětské atrakce.

Katarské svátky

I katarské národní svátky jsou perfektní příležitostí vyrazit za novými zážitky. Slaví se po celé zemi a vždy je připraven speciální program, kulturní akce, vyžití pro děti a často také ohňostroj.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím