Zikreet

Lokalita: Katar Katar Zikreet
Typ: Historické místo

Náš názor

Zikreet a Film City

V opuštěné vísce z přelomu 18. a 19. století Zikreet (Zekreet) najdete řadu pozůstatků klasické arabské architektury ještě před ovlivněním západní civilizací. V okolí žijí pštrosi a přímorožci, za vidění též stojí zdejší pevnosti a řada jiných turistických magnetů.

Oblast Zikreet se nachází na západě Kataru poblíž města Dukhan (Dukhán) na poloostrově Brouq, který přímo sousedí s ostrůvky v Perském zálivu, patřícími Bahrajnu. S asi 90 kilometrů vzdálenou metropolí Dauhá oblast spojuje dálnice Q3 (Dukhan Hwy). Daleko to odsud není do další významné historické obce Zubarah.

Jaké filmy vznikly v Zikreetu

Ze Zikreetu a jeho okolí se díky Mystery Village, Film City, Steel Monument, bizarním skalním útvarům a dalším atrakcím stává oblíbená návštěvnická lokalita. Čtvercová pevnost Zikreet Fort s kvartetem kruhových stožárů byla původně bez věží a dnes ji lze považovat za lokální dominantu.

Na základě údajů z archeologického naleziště v Zikreetu vzniklo Film City (Filmové město). Jedná se o repliku vesnice s pevností, určenou pro potřeby filmařů. Točily se tady např. původní arabské televizní seriály jako Eyaal Al Theeb (Synové vlka).

  • Neváhejte tedy a navštivte Zikreet v Kataru.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím