1. Fischer.cz
  2. Kypr
  3. Kypr
  4. Praktické informace

Praktické informace o Kypru

Covid-19, podmínky cestování Kypr

Načítám…
Kypr-Pri-opalovani-na-kyperskych-plazich-dodrzujte-zakladni-opatreni-proti-upalu-a-spaleni.jpg

Prostudujte několik dobrých rad o praktických aspektech dovolené na Kypru. Dozvíte se například o kvalitě kyperské pitné vody, kriminalitě a bezpečnostní situaci, používaných jazycích a jiných oblastech běžného života.

Elektrický proud

Elektrické napětí na Kypru má na některých místech 220 V a na některých 240 V. Pro své elektrické spotřebiče budete potřebovat adaptér, který se dá koupit v místních supermarketech.

Voda

Nedoporučujeme pít vodu z vodovodního řadu, není dobrá. Ke konzumaci si raději kupte vodu balenou.

Bezpečnost a kriminalita

Bezpečnostní situace na Kypru je stabilně velmi dobrá a ke kriminalitě téměř nedochází. Turisté by si ale měli dávat pozor na své osobní věci v davu a na přeplněných veřejných místech. Veškeré své cennosti, pasy a peníze si uzamkněte do hotelového trezoru, který si můžete za poplatek pronajmout. Při poškození nebo odcizení zavazadla se ihned obraťte na leteckou společnost.

Opalování

Subtropické kyperské počasí opalování přeje. Nezapomínejte proto na základní ochranu před agresivním sluníčkem, zvláště v prvních dnech pobytu, nebo pokud máte citlivou pokožku. Na pláž se vybavte opalovacím krémem, pokrývkou hlavy a slunečními brýlemi. V poledních hodinách se raději schovejte do stínu.

Jestliže holdujete slunění bez horního dílu plavek, v turistických střediscích se nesetkáte s žádným omezením. Nudismus je však na celém Kypru zakázaný.

Jazyk

Vzhledem k poměrům v zemi jsou úředními jazyky řečtina (jižní část - slovníček zde) a turečtina (severní okupovaná část), při běžné komunikaci se ale domluvíte anglicky.