Pláže na Kypru

O krásné písečné pláže u průzračného Středozemního moře není na Kypru nouze. Bílé jsou pláže Nissi Beach a hlavní pláž v Protarasu. Pro potápěče jsou ideální zátoky se skalnatými výběžky. U odlehlejších zátok západního pobřeží si vychutnáte samotu a soukromí.

Doporučení na nejlepší kyperské pláže

Pláž Coral Bay (Korálová zátoka)

Pláž Coral Bay najdete v oblasti Pegeia u Paphosu. Snadno se k ní dostanete autem a z Paphosu i na motocyklu, kole nebo autobusem. Na místě si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet některý z vodních sportů.

Kypr-Plaz-Coral-Bay-v-oblasti-Pegeia-u-Pafosu.jpg

Pláž Phinikoudes

Phinikoudes se nachází u centrální pobřežní promenády města Larnaca. Je přes půl kilometru dlouhá, široká od 30 do 100 metrů a pokrývá ji jemný šedý písek. Kromě pestrých květin a palem, které podél ní byly vysázeny už v roce 1922, ji lemují také kavárny, bary, restaurace a hotely.

Daleko to nebudete mít ani k místním minimarketům. Staré město s množstvím kamenných obchodů je jen kousek od promenády. Samozřejmostí jsou lehátka, slunečníky a možnost vodních sportů.

Pláž Makronissos

Makronissos tvoří skupina tří zátok jihozápadně od Ayia Napy. Tuto 350 metrů dlouhou pláž pokrývá jemný zlatý písek. Na místě můžete využít nabídku vodních sportů nebo si pronajmout lehátka a slunečníky. V blízkosti pláže fungují také restaurace a obchůdky.

Guvernérova pláž

Oblíbená venkovská písečná pláž východně od Limassolu, v jejímž okolí můžete využít nabídku vodních sportů nebo ochutnat místní speciality ve vynikajících rybích restauracích.