Počasí na Kypru

Podnebí na Kypru je subtropické a má jedno z nejzdravějších ovzduší na světě. Léta jsou dlouhá a teplá. Od listopadu do března je počasí mírné, většinou slunečné – minimálně 300 dní v roce svítí slunce.

V letních měsících je zde velmi horko a sucho, v zimě nastává období dešťů. V průběhu celého roku spadne na Kypru v průměru pouze 300 – 400 mm srážek.  Ostrov se může pochlubit tím, že většina dní v roce je slunečných.

Průměrné teploty v létě dosahují 22 – 40 °C, což závisí na nadmořské výšce, ve které se nacházíte. Na Kypr se jezdí buď kvůli památkám, anebo kvůli moři. Pokud se sem chystáte spíše za památkami, je lepší zvolit měsíce květen, začátek června, září nebo říjen. Kypr je slunnou zemí, a proto se málokdy setkáte s deštěm. Pouze v pohoří Troodos se v zimě může vyskytovat vrstva sněhu a v provozu bývají i sjezdovky.

Pokud ovšem jedete na ostrov hlavně díky slunci, teplu a vodním radovánkám, vydejte se sem v plné sezóně měsíců července a srpna, kdy teplota vzduchu dosahuje 40 – 45 stupňů a voda má v průměru 28 °C. Noční teploty pak neklesají pod 25 – 20 °C.

Průměrné teploty na Kypru (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Kypr-vzduch.jpg

Průměrné srážky na Kypru (v mm)

Pocasi-N-Kypr-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody na Kypru (v °C)

Pocasi-N-Kypr-voda.jpg

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím