Doprava na Kypru

Na Kypru se nachází trojice mezinárodních letišť. Největší z nich je Larnaca International Airport – Glafcos Clerides, další dvě slouží u Paphosu a u Nikósie (Ercan na Tureckem okupovaném Severním Kypru). Železniční síť na ostrově neexistuje.

Taxi služby na Kypru

Po Kypru jezdí vozy taxislužby a servisní taxi mezi městy (Nikósie, Limassol, Larnaca, Paphos). Taxi si můžete objednat na hotelové recepci.

Cestování autobusem po ostrově

Autobusové spojení mezi městy a letovisky lze využít v rekreačních oblastech. Většinou jezdí pouze do 19.00 hodin.

Půjčení automobilu na Kypru

Ta nejzajímavější místa na Kypru jsou od sebe hodně vzdálená a leží v odlehlých oblastech. Místní doprava k nim většinou nejezdí. Pokud chcete poznávat ostrov, určitě se vyplatí půjčit si automobil.

Kypr-Dobre-silnicni-spojeni-vede-na-Kypru-i-do-odlehlych-horskych-oblasti-(1).jpg

Vůz seženete v kancelářích na letištích a ve většině velkých hotelů. Vždy se také můžete obrátit na svého průvodce. Cestovní kancelář FISCHER má na Kypru smlouvy s místními autopůjčovnami, vůz si tak můžete objednat u renomovaných společností za výhodnějších podmínek.

Dopravní předpisy na Kypru

Stejně jako například ve Velké Británii i na Kypru se jezdí vlevo. Bezpečnostní pásy jsou povinné na všech sedadlech. Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 65 km/h a na dálnici 100 km/h. Přednost platí zprava!