×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Aktivity na Kypru

Sporty na Kypru

Kypr je omýván křišťálově čistým mořem a vodní sporty jsou zde skutečným zážitkem. Vnitrozemí je ideální lokalitou pro milovníky kol a pěší turistiky.

Potápění a podmořský svět

Kypr je vyhledávaným místem pro potápění a fotografování podmořského světa, který ukrývá podmořské útesy, prolákliny a kolonie korálů. Z živočichů jsou velmi fotogenické mořské sasanky, exoticky zbarvené ryby a korýši.

Windsurfing a vodní lyžování

Moderní vybavení pro windsurfing a vodní lyžování je k dispozici na všech plážích. Ideální povětrnostní podmínky jsou na blízkých mysech. Další adrenalinovou aktivitou je jízda na vodních skútrech a let padákem.

Kypr-Ostrov-Kypr-nabizi-spoustu-aktivni-zabavy.jpg

Cykloturistika

Kdo by si chtěl vyjet na kole a ze sedla se kochat místní krajinou, měl by se připravit na mnoho příkrých kopců. Kolo si lze vypůjčit téměř v každém letovisku na Kypru.

Doporučujeme vyrazit do pohoří Troodos a Pentadaktylos, na poloostrov Akamas nebo mys Greko.

Extrémní sporty

Na pláži v Nissi si můžete skočit bungee jumping z výšky 45 metrů, příznivci rychlé jízdy vyplaví adrenalin při slingshop v Agio Napě. Jedná se o nejrychlejší a nejvyšší jízdu na světě. Vystřeleni budete do výšky 100 metrů za 1,3 sekundy, samozřejmě připoutaní.

Wellness a spa

Kypr je proslulý svými lázněmi, které mají velmi vysoký standard služeb. Luxusní wellness centra jsou situována do nejlepších hotelů ostrova s krásnými a uklidňujícími výhledy.

Léčebné balíčky se specializují na omlazení a duševní relaxaci. Procedury se skládají z bahenních a řasových zábalů, aromaterapie, reflexologie, přírodní terapie a kosmetické péče. Vyhledávanou procedurou je zábal z trachany.

Nakupování a kyperské trhy

Centrální městský trh v Limassolu, který byl vybudován již v roce 1917, se rozkládá na 3 000 metrech čtverečních. Dříve tu byl čilý obchodní ruch, trh byl i kulturním a společenským centrem. Nyní se jedná o památkově chráněnou budovu, ale trhy zde trvají stále.

Kypr-Na-Kypru-se-rozhodne-nudit-nebudete.jpg

Dalším známým kyperským trhem je trh na náměstí Ochi, pořádaný každou středu v oblasti mešity Bayraktar. Podle pověsti zde byl pohřben první turecký vlajkonoš, který sem v roce 1570 po dobytí města Turky vstoupil.

Nakupování v obchodech

Obchody jsou otevřeny denně od 8:30 do 19:30 hodin s polední přestávkou, která trvá od 13:00 do 16:00 hodin. Výjimku tvoří středy, kdy je otevřeno pouze do 15:00 hodin.

Suvenýry

Nejčastějšími suvenýry bývají výšivky, keramika a řezbářské výrobky. Světový věhlas mají krajky vyráběné ve vesnici Lefkara a výšivky s charakteris­tickými geometrickými vzory z Paphosu.

Oblíbené jsou také koberce z kozí srsti, měděné kotlíky, hrnce, ale také šperky za velmi příznivé ceny. Tradiční kapnistryn, ve kterém se v kyperských kostelech pálí olivové lístky, zakoupíte téměř ve všech obchodech.

Zábava a noční život na Kypru

Nejvyhledávanějším místem na Kypru, kde to v noci žije, je letovisko Agia Napa. V ostatních střediscích lze večer strávit příjemnou večeří v místní taverně, a pak si zajít na skleničku do baru nebo na karaoke.

V Agio Napě se nachází mnoho klubů, kterě hrají všechno možné, od hudby 80. let přes techno až po poslední moderní hudební směry. Nejvíce to v klubech žije kolem půl druhé ráno.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje