Nejlepší pláže na Madagaskaru

Téměř 5 tisíc kilometrů dlouhé pobřeží Madagaskaru je učiněným plážovým rájem. Překypuje kýčovitými, exotickými scenériemi bělostného písku, palem a blankytně modrého Indického oceánu. Průzračná voda oplývá okázalými korálovými útesy. Z potápění a šnorchlování v pestrobarevném podvodním světě si odvezete báječné zážitky.

Madagaskar-Plaze-na-ostrove-Nosy-Be.jpg

Nejznámější pláže s nádhernými panoramaty objevíte v nejkrásnějších madagaskarských letoviscích na sopečných ostrůvcích Nosy Be a Île Sainte-Marie, vzdálených asi 10 km od severozápadních břehů. Pláže, často plné turistů, jsou udržované a disponují kompletním turistickým zázemím a servisem.

Pro milovníky romantiky

Zatoužíte-li proto po troše romantického soukromí, určitě se vydejte do úchvatných zátočin na malinkých přilehlých ostrůvcích jako Nosy Komba, Nosy Tanikely, Nosy Sakatia a Nosy Mitsio. Zde vás nikdo nebude rušit a v klidu si vychutnáte koupání i opalování. To samé platí pro pláž Manafiafy na jihozápadě nebo pro pláž Anjajavy, lemující úchvatný národní park stejného jména a pyšnící se údajně nejkrásnějšími korálovými útesy.

Další atraktivní pláže Madagaskaru, navíc obklopené monumentálními skalisky, se táhnou kolem malebného přístavu Antsiranana. K surfování je perfektní pláž Andovoke Bay u rybářského městečka Anakao v jihozápadní části ostrova. Průzračnou, naprosto poklidnou a azurově zbarvenou vodu objevíte na pláži Mahavelona u ústí řeky Onibe na severovýchodě.

Jedinečná pláž se nachází i na roztomilém ostrůvku Tsarabanjina, utopeném v Indickém oceánu asi 40 kilometrů od Madagaskaru.