Jak se bavit a být aktivní na Madagaskaru

K hlavním pohybovým aktivitám, které si na Madagaskaru můžete dopřát, je koupání u nádherných bělostných pláží a potápění či šnorchlování v průzračných vodách Indického oceánu. U hotelových areálů lze využít nabídku rozmanitých vodních sportů.

Turistika

Objevte unikátní přírodní krásy Madagaskaru, které jsou ještě podmanivější než ve filmu. Můžete se toulat deštným pralesem, šplhat na horské velikány s nezapomenutelnými panoramaty vulkanických pohoří, žasnout nad alejemi obřích baobabů a spatřit spoustu exotických, endemických živočichů či rostlin v jejich přirozeném prostředí.

Madagaskar-Uchvatne-skalni-utvary-Red-Tsingy-u-reky-Irodo.jpg

K nejnavštěvovanějším madagaskarským lákadlům se právem řadí nádherné blankytné jezero Tsimanampetsotsa ve stejnojmenném národním parku a fantaskní skalní útvary Red Tsingy u řeky Irodo na severu ostrova. Velké popularitě se těší spektakulární gejzíry Amparaky poblíž jezera Itasy, nádherné vodopády řeky Tsiribihiny nebo pitoreskní rýžová pole podél řeky Manambolo s rudými skalisky v pozadí.

Vysokohorská turistika v tropech vás čeká v sopečném masivu Tsaratanana, neuvěřitelnými výhledy vás uchvátí hory Bongolava.

Památky

Historicky založené cestovatele okouzlí koloniální památky metropole Antananarivo v čele s monumentálním palácovým komplexem Rova ze 17. století. Úžas taktéž vzbuzuje velkolepá anglikánská katedrála Andohalo či královské hrobky kolem hory Ambohimanga (součást světového kulturního dědictví UNESCO).

Nákupy a suvenýry

Honosná obchodní centra jako v Evropě na Madagaskaru téměř nenajdete, vše potřebné či žádané nakoupíte na trzích a v menších obchodech, vesměs i znatelně levněji než u nás. Největším tržištěm ostrova je Zoma v Antananarivu. Seženete tam vše od drobných suvenýrů přes oblečení až po spotřební elektroniku. V nebývale chaotickém prostředí trhu je zvykem dlouze smlouvat – odměnou vám budou nákupy za zlomek původně požadované ceny.

Typickými suvenýry z Madagaskaru jsou především domorodé výrobky z exotických dřevin: rozličné nádoby, příbory, spony, umělecké sošky zvířat a kmenové masky. Vysoké oblibě se rovněž těší šperky z mušlí a polodrahokamů.

Noční život

Ve významných turistických centrech pulzuje bohatý noční život. Bary a restaurace mnohdy (a zvláště ve velkých městech) zavírají až v ranních hodinách. Velké hotely také pořádají zábavné animační večery.

Státní svátky Madagaskaru

  • 1. leden – Nový rok
  • 29. březen – Den mučedníků (připomenutí protifrancouzského povstání z roku 1947)
  • 1. květen – Svátek práce
  • 25. květen – Den osvobození Afriky
  • 26. červen – Den nezávislosti
  • 15. srpen – Nanebevzetí Panny Marie
  • 1. listopad – Svátek Všech svatých
  • 25. prosinec – Vánoce