Kdy je nejvhodnější počasí pro cestu na Madagaskar?

Vedro, vítr, déšť: Madagaskar leží v tropickém podnebném pásu a setkáte se zde s typickým klimatem pro tuto oblast. Počasí je ovlivňováno tropickými pasáty a v podstatě se tu střídají dvě roční období. Od května do října panuje období sucha s teplotami okolo 22 stupňů. Od listopadu do dubna, kdy přebírají vládu deště, lze průměrně naměřit 27 až 32 stupňů.

Vzhledem k velké rozloze ostrova se však teploty i srážky v jednotlivých oblastech liší. V centrální vysočině bývá zpravidla chladněji, východnímu pobřeží – kde se daří deštným pralesům – se dostává nejvíce vláhy. Krajina na jihu Madagaskaru, v nejsušší a nejteplejší části země, připomíná polopoušť.

Ideální termín pro setkání s Madagaskarem

Nejlepší doba pro návštěvu nastává během období sucha, tedy mezi květnem a říjnem, kdy je sice o poznání chladněji, avšak stále příjemně. Užijete si i koupání v blankytném Indickém oceánu, jehož teplota se průměrně pohybuje okolo 23 stupňů. Nechcete-li s sebou vozit pláštěnky a deštníky, vyhněte se pobytu na Madagaskaru od ledna do dubna, kdy spadne až 150 mm srážek za měsíc.

Průměrné teploty na Madagaskaru (ve stínu, v °C)

Pocasi-Madagaskar-teploty.jpg

Průměrné srážky na Madagaskaru (v mm)

Pocasi-Madagaskar-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody na Madagaskaru (v °C)

Pocasi-Madagaskar-more.jpg