Aktivity a zábava na Maledivách

Sporty na Maledivách

Vodní sporty

Obyvatelé Malediv milují potápění. Maledivy jsou potápěčským rájem a šnorchlování v okolí útesů si jistě užijete. Chcete-li spatřit krásu podmořského světa a živočichy, z nichž některé nenajdete nikde jinde na světě, vydejte se na výlet člunem s instruktorem k některému z mnoha korálových útesů. Na místě pak stačí nasadit si ploutve, masku a šnorchl a vydat se na nepopsatelnou podívanou pod hladinou moře. Lze také zajistit plachtění, windsurfing, vodní lyžování či parasailing.

Maledivy-04.jpg

Lov ryb

Maledivy si oblíbí vyznavači rybolovu. Na moře se můžete vypravit v ranních hodinách nebo večer po setmění. K těmto účelům si pronajmete vybavený člun s průvodcem, který vás zaveze na místa k rybolovu určená.

Wellness a spa

Wellness má na Maledivách vysokou úroveň. Pokud si zde budete chtít dopřát některou z regeneračních procedur, budete mít z čeho vybírat.

Výlety do domorodých vesniček

Dobrodružné povahy jistě ocení návštěvu z některých dosud necivilizovaných ostrovů a původních vesnic. Na Maledivách naleznete hned několik ostrovů, na kterých vás čeká prohlídka tradičních chýší místních obyvatel, ochutnávka domorodé kuchyně i nákupy v typických obchůdcích.

Státní svátky

1. ledna – Nový rok
26. července – Den nezávislosti
3. listopadu – Den vítězství
10. listopadu – Rybářský den
11. listopadu – Den republiky