×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava v Mexiku

Autem Mexické město

Chcete-li poznat i odlehlejší místa Mexika, je cestování autem vhodný způsob. V zemi se jezdí vpravo a značení vzdálenosti je v kilometrech. Za jízdy je nutné používat bezpečnostní pásy. Maximální povolená rychlost v obcích je 40 km/h, mimo obce 70 km/h a na dálnicích 110 km/h. Stav některých vozovek je špatný, proto připravte se na nejrůznější výmoly a nerovnosti. Pokud si budete chtít pronajmout auto, musí vám být nejméně 21 let a půjčovny vyžadují platbu kartou.

Autobusem

Cestování po Mexiku autobusem je zaručeně nejlevnějším a zároveň pohodlným způsobem. Dálkové autobusy jsou komfortní a bezpečné. U výběru autobusů jednoznačně platí úměra, čím dražší, tím luxusnější. Mezi menšími městečky jezdí autobusy druhé třídy. V zemi si konkuruje více autobusových společností, proto se vyplatí porovnávat ceny.

Vlakem

Cestovat vlakem po Mexiku si mohou dovolit jen odvážnější povahy. Jedná se sice o levnější způsob dopravy než je autobus, turistům se však příliš nedoporučuje. Něco jiného jsou speciální turistické linky Copper Canyon a Tequila Express, přizpůsobené komfortu cestujících. Jediný vlak první třídy jezdí na trati Chihuahua – Al Pacífico, kde navíc projíždí jednou z nejkrásnějších krajin na světě.


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím