Playa del Carmen

Mapa

Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 1MXN/1,339CZK

* průměrné teploty

Playa del Carmen, dovolená s opravdovou královnou Karibiku

Živé a neustále rostoucí rekreační středisko Playa del Carmen patří k těm nejlepším i nejoblíbenějším na vyhlášené Mayské riviéře. Narazíte na něj asi 50 kilometrů jižně od mezinárodního letiště u Cancúnu, největšího města poloostrova Yucatán. Přímo proti letovisku se v Karibském moři nachází ostrov Cozumel, další turistický ráj mexického státu Quintana Roo. Spojení mezi nimi samozřejmě zajišťuje trajekt, který stál i na začátku rozvoje tohoto prázdninového resortu.

Plavání, koupání a opalování na Playa del Carmen

Srdce Mayské riviéry, za které se Playa del Carmen často považuje, začalo vzkvétat v 90. letech. Dnes tady najdete prakticky vše, nač si během své dovolené v Mexiku vzpomenete: rozlehlé a kvalitní ubytovací komplexy, ulice plné obchodů a restaurací, zábavní podniky, potřebné služby, nádherné pláže a množství turistických atrakcí v okolí. Zvláště s památkami z epochy Mayské říše se tu potkáte takřka na každém kroku, řada z nich dokonce tvoří přirozenou součást města.

Téměř nekonečné pobřeží Playa del Carmen lemují nejkrásnější pláže široko daleko. Voda je zde skutečně křišťálově průzračná jako z fotek katalogů, písek bělostný, jak se na pravý Karibik sluší a patří, o nezbytný servis v podobě lehátek, slunečníků či občerstvení je též postaráno. Plážové radovánky si tady užijí děti i dospělí, zvláště přitažlivé jsou zdejší hlubiny pro potápěče. Na začátečníky čekají nenáročné terény na dohled břehům, ti zkušenější mohou vyrazit do jeskyní zvaných cenote.

Další rekreační střediska poblíž Playa del Carmen

V Playa del Carmen si užijte zábavu, nákupy i relax a la mexicana

Playa-del-Carmen.jpg

Playa del Carmen představuje ideální místo pro odpočinkovou i aktivní dovolenou. Kromě šnorchlování a potápění vyzkoušejte různé adrenalinové aktivity, vyplujte na moře nebo se vypravte na výlet za mexickou historií. Zvlášť vyhlášené je taktéž golfové hřiště Grand Coral Riviera Maya.

Hlavní tepna letoviska, bulvár Quinta Avenida, kypí butiky světoznámých značek i prodejců suvenýrů, restauračními zařízeními všech chutí a vůní, kavárnami, bary a kluby, zavírajícími s východem slunce. Na velké nákupy se vydejte do prodejní galerie Centro Maya na okraji města. Jaké hlavní atrakce navštívit při pobytu na severu Yucatánu? Vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Playa del Carmen