Podrobné informace

  • 27 °C červenec / srpen *
  • 29 °C červenec / srpen *
  • 1PAB/23,757CZK

* průměrné teploty

Bocas del Toro, dovolená v Panamě plná pokladů

Panamská provincie Bocas del Toro na severozápadě země u hranic s Kostarikou je typická nádhernou krajinou plnou hor, jezer a pralesů. Její turistické centrum tvoří souostroví stejného jména u pobřeží Karibského moře, přecházejí v lagunu Chiriquí. V jeho srdci se nachází mezinárodní letiště Aeropuerto Internacional de Bocas del Toro, metropole Ciudad de Panamá leží asi 600 kilometrů východně.

Procházka po božských karibských plážích

Bocas del Toro je krásné souostroví jako stvořené pro aktivní i romantickou dovolenou. V dosahu se zde rozkládá několik přírodních parků včetně tří národních (Isla Bastimentos, Volcán Barú, La Amistad). Čeká tady na vás spleť ostrůvků, mělkého, křišťálově čistého moře, lagun ukrytých mezi tropickou vegetací a ubytování v typických chýších nad vodou. Málokde na světě je turistický ruch tak nenásilně spojený s původní kulturou.

Pobřeží Bocas del Toro charakterizují úchvatné, někdy i několik kilometrů dlouhé písečné pláže. Nehledejte u nich rozsáhlé hotelové komplexy s šachovnicemi lehátek a slunečníků, často zde nepotkáte ani živáčka. Vstup do moře je pozvolný, konejšivý stín vytvářejí všudypřítomné palmy a vlny jsou tak akorát. Nedivte se, jste přece v Karibiku!

Aktivity v Bocas del Toro

Bocas-del-Toro.jpgUbytování v oblasti zajišťují zcela samostatné hotelové resorty. Jejím hlavním správním střediskem je malé městečko Bocas del Toro s nabídkou obchůdků, minimarketů, restaurací, kaváren a barů. Nechybí dětské hřiště, pošta, lékárna a služby lékaře. Skvělé příležitosti zde najdou zejména milovníci vodních sportů (šnorchlování, potápění, surfování, adrenalinové aktivity atd.).

Co navštívit v této části Panamy:

  • Národní park La Amistad, součást dědictví UNESCO
  • Vulkán Barú (3 474 m n. m.), nejvyšší horu Panamy
  • Pádlování a plavby v souostroví

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Bocas del Toro

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.