Gale

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Galé, dovolená ochucená plážemi, golfem a přírodou

Jedním z menších rekreačních resortů mezi městy Armacao de Pera a Albufeira na jihu Portugalska je také Galé. Leží u mimořádně atraktivního pobřeží Atlantského oceánu poblíž ústí říčky Ribeira de Alcantarilha. Mezinárodní letiště u Fara, metropole regionu Algarve, se nachází asi 50 kilometrů daleko (s využitím dálnice A22).

Dlouhá pláž v Galé je pro každého

Gale.jpgGalé, západním směrem nejvzdálenější středisko hustě zastavěné rekreační oblasti Albufeiry, vyniká klidem a pohodou. Tvoří ho především vilky a domy s apartmány v rámci menších hotelových resortů, rozrůstajících se do okolní jemně zvlněné roviny. Četné silnice zajišťující dobré dopravní spojení na všechny strany a upravené parčíky poslouží jako vítaná stinná oáza. Líbit se tady bude nejen rodinám s malými dětmi.

Podél Galé se táhne jedna z nejhezčích pláží v Algarve. Jedná se o členitou, víc než kilometr dlouhou plochu z jemného písku, na mnoha místech ohraničenou nízkými skalními útvary. Zahrnuje hlavní, dostatečně prostornou část (Praia da Galé – Oeste) i řadu nenápadných zákoutí. Díky pozvolnému klesání do oceánu si ji užijí i děti a méně zkušení plavci. Východním směrem na ni navazují úžasné, menší pláže mezi jednotlivými skalami a západně najdete pláže Praia dos Salgados a Praia Grande de Pêra (Nascente).

Další rekreační střediska poblíž Galé

Galé a nabídka zábavy pro celou rodinu

V Galé fungují malé supermarkety, bary a restaurace, ovšem mnohem více služeb včetně lékařského střediska poskytuje sousední Albufeira. Z širokých možností zábavy a sportovního vyžití v čele s vodními aktivitami vyniká řada hřišť pro děti a krásný golfový areál Salgados. Stejnojmenné jezero nabízí podívanou na vodní ptactvo z místní vyhlídky a cyklostezku, v Albufeiře si užijte pláž pod hradní zříceninou. Kromě několika zábavních parků a rozsáhlého komplexu ZooMarine u obce Guia navštivte také:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Gale

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím