Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Alykes, dovolená na malebném předměstí Kerkyry

Rádi byste pořádně prozkoumali metropoli řeckého ostrova Korfu, a přesto vás neláká pobyt přímo ve městě? Chcete si užít nefalšovanou dovolenou u Jónského moře? Oblast Alykes (Alikes) ležící na východním pobřeží je pro vás v takovém případě jasná volba. Ubytovat se můžete v jednom z hotelů přímo na pláži a do hlavního města Kerkyry to přitom budete mít, co by olivou dohodil.

Upravená pláž pro vaše pohodlí v Alykes

Prázdninové letovisko Alykes se rozkládá v těsné blízkosti největšího města smaragdového ostrova Kerkyry. Jedná se o velice oblíbený turistický cíl hlavně rodin s dětmi. Na periferii metropole najdou jeho návštěvníci spoustu obchůdků, stánků se suvenýry i taveren a restaurací s tradiční řeckou kuchyní.

Nádherná a velice populární pláž Alykes Potamou, lemovaná ubytovacími resorty s kouzelným výhledem na mořské panorama, potěší hlavně turisty, kteří si nepotrpí na koupání v dobrodružných podmínkách. Tvoří ji jemný písek, sem tam protkaný oblázky, pyšní se čistotou a dobrou organizací. Mělké moře a pozvolný vstup do něj ocení starší lidé i nezkušení plavci. Nechybí veškeré potřebné vybavením včetně kiosků se zmrzlinou a občerstvením.

Další rekreační střediska poblíž Alykes

Aktivity a zábava v Alykes

Alykes.jpg

Z Alykes budete za chviličku v Kerkyře, ve městě s historií sahající až do starověku, v němž se mísí pozůstatky vlivu Angličanů, Francouzů a Italů. Samozřejmostí je kompletní infrastruktura, proto v Alykes nikdo rozhodně nebude trpět nedostatkem. Hlavní město nabízí i nepřeberné možnosti nočního vyžití v podobě barů, hudebních klubů a diskoték otevřených až do pozdního rána. Další tipy, jak si užít prázdniny v Alykes:

  • velký vodní park v Agios Ioannis,
  • tržiště v Kerkyře, na nichž prodávají své výrobky zdejší řemeslníci,
  • Stará pevnost (Palaio Frourio) z 10. století v Kerkyře – mořský hrad, příkopem Contrafossa oddělený od zbytku pevniny, se v 16. století stal benátským opevněním proti tureckým nájezdníkům,
  • Nová pevnost vybudovaná na západě Kerkyry proti sílícím tureckým útokům.

  • Zpět na přehled informací o Korfu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace