Co dělat na Korfu. Zábava, aktivity, zajímavosti

Korfu nadchne všechny milovníky pohybu, vodních radovánek, nakupování i večerní zábavy. Přinášíme pár tipů kdy, kde a jak na to.

Sport a pohyb na Korfu

Potápění

Korfu je krásným místem k potápění. Například na západním pobřeží najdete útesy s nádhernými malými slujemi a jeskyněmi. Mezi nejkrásnější místa patří Paleokastritsa, Sidári a Peroulades.

Windsurfing, kitesurfing

Vybavení si lze zapůjčit jen na plážích, které poskytují k windsurfingu a kitesurfingu vhodné podmínky. Funguje zde také mnoho škol nabízejících výuku. Pro více informací kontaktujte svého průvodce.

Recko-2-Korfu-Na-Korfu-je-rada-prilezitosti-k-aktivnimu-proziti-dovolene.jpg

Golf

Nedaleko pláže Ermónes v údolí Rópa se zelená známé 18jamkové golfové hřiště s vodními překážkami. Golfisté ho považují za jedno z nejpříjemnějších ve Středomoří.

Kriket

Kolektivní pálkovací míčová hra kriket představuje tradiční sport, který na ostrov přinesli Britové. Během sezóny můžete na náměstí SpianadaKerkyře vidět mnoho kriketových zápasů.

Co vidět a kam se vydat na Korfu

Na ostrově najdete celou řadu zajímavých míst historického, přírodního a zábavního charakteru pro děti i všechny ostatní věkové skupiny. Na řadu z nich CK FISCHER organizuje fakultativní výlety, můžete však pěstovat i individuální turistiku pěšky, případně na vypůjčeném kole, skútru či lodi.

Největší atrakce Korfu

NÁZEV KATEGORIE NEJBLIŽŠÍ LETOVISKO POPIS
Achilleion Historie Benitses Zámek císařovny Sissi
Angelókastro Historie Agios Georgios Pagon Byzantská citadela
Aqualand Park Zábava Glyfada Vodní park pro celou rodinu
Asprókavos Příroda Kavos Mys a nejjižnější bod ostrova
Gardíki Historie Messonghi Opevnění opevnění
Chlomós Historie Agios Georgios Tradiční obec ze 13. století
Kerkyra Historie Anemomylos Starobylé jádro (UNESCO)
Korissión Příroda Agios Georgios Slané jezero s dunami
Paleokastritsa Historie Paleokastritsa Pravoslavný klášter
Pantokrator Příroda Barbati Nejvyšší hora (917 m n. m.) ostrova
Pontikonissi Historie Perama Ostrůvek s kostelem
Sidari Water Park Fun Park Zábava Sidari Menší akvapark
Vlacherna Historie Kanoni Kostel na malém ostrůvku

Nakupování a utrácení na Korfu

Obchody v historickém centru metropole Korfu i v letoviscích bývají otevřené denně od 8 do 14 hodin a od 17 do 22 hodin. Minimarkety v turistických střediscích jsou většinou v provozu po celý den.

Od pondělí do soboty mezi 8 a 14 hodinou můžete navštívit trhy v hlavním městě u Nové pevnosti a nakoupit čerstvou zeleninu, ovoce či ryby.

Typické suvenýry na Korfu

Co přivézt z dovolené na Korfu? Mezi oblíbené suvenýry patří keramika, výrobky z olivového dřeva, šperky, výšivky a krajky. Zakoupit můžete také koření či různé druhy typických nápojů jako například Metaxa nebo sladký likér z plodů kumkvatu.

Korfu-aktivity.jpg

Restaurace na Korfu

Nabídka v restauracích se většinou uvádí trojjazyčně (řecky, anglicky a německy). Na vývěsních tabulích bývají také fotografie jídel. Restauracím se říká „estiatório“ či „taverna“. Pokud jste spokojeni se službami, číšníci uvítají, když částku zaokrouhlíte lehce nahoru, zhruba o 5 až 10 %.

Zábava a noční život

Řekové milují hudbu a tanec, kterým se oddávají nejen během státních svátků. Během svého pobytu pravděpodobně zažijete „řeckou noc“, sestávající z konzumace tradičních pokrmů, živé hudby a řeckého skupinového tance sirtáki. Neváhejte a klidně se do něj zapojte.