Dassia

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Dassia, místo pro aktivní i klidnou dovolenou

Letovisko Dassia leží na východním pobřeží Korfu (druhý největší z řeckých Jónských ostrovů) asi 12 kilometrů od místního hlavního města Kerkyra. Kromě krásného moře a pláží nabízí jeho okolí i spoustu příležitostí k výletům za přírodními či starověkými zajímavostmi. Na své si tu přijdou milovníci všemožných druhů sportů, památek a další zábavy.

Oceněná čistá pláž v Dassii pro rodinou pohodu

Dassia je lokalita živá a přesto poklidná, vhodná i pro rodinnou dovolenou – v okolí však nechybí ani příležitosti k protančení celé noci na diskotéce. Přilehlou, dva kilometry dlouhou, velice pěknou zátoku Jónského moře s průzračnou vodou lemují borovicové lesy, cypřišové a olivové háje. I zásluhou krásných výhledů do okolí je velmi atraktivní pro pěší či cykloturisty.

Místní, 200 metrů dlouhá oblázkovo-písčitá pláž si dokonce díky své upravenosti a čisté vodě vysloužila prestižní Modrou vlajku. Místy je navíc dlážděná pro pohodlnější přístup handicapovaných do vody. Nachází se dostatečně daleko od hlavní cesty a pro dovádění dětí je i z tohoto důvodu bezpečným místem. Zdejší klidná voda přeje vodnímu lyžování, windsurfingu či potápění. Vyzkoušet lze divokou jízdu na nafukovacích kruzích nebo banánech.

Další rekreační střediska poblíž Dassie

Dassia má něco pro sportovce, turisty i milovníky nočního života

Dassia.jpg

Většinu místních taveren, restaurací, barů a obchůdků najdete právě podél pobřežní silnice. Kromě příjemných vycházek po okolí Dassie je možné využít organizované výlety lodí nebo na bicyklech. Pronájem automobilu či kola umožňuje průzkum kerkyrského vnitrozemí, na výlet do města Korfu lze využít i autobusovou dopravu. Nejbližší golfové hřiště je asi 20 kilometrů daleko. Zkuste dovolenou v letovisku Dassia a v jeho okolí navštivte například tato místa:

  • architektonicky bohaté hlavní město Korfu (Kerkyra),
  • sousední střediska Ipsos a Gouvia, kam do barů a diskoték míří milovníci probdělých nocí,
  • galerii výtvarného umění a starobylé památky v Kato Korakiana,
  • Aqualand v Agios Ioannis.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Dassia