1. Fischer.cz
  2. Řecko
  3. Korfu
  4. Agios Ioannis Peristeron

Agios Ioannis Peristeron

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Agios Ioannis Peristeron, dovolená pro milovníky relaxace

Na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Korfu se skví spousta populárních prázdninových letovisek. K těm menším a klidnějším náleží Agios Ioannis Peristeron mezi severně umístěným Benitses a na jihu se rozkládající Moraitikou. Středisko na březích Jónského moře, obklopené půvabnými, pastelově zelenými lesíky a olivovníky, leží 15 kilometrů od hlavního města Kerkyra, někdy také nesprávně nazývaného Korfu Town.

Pláže Agios Ioannis Persteron mají něco do sebe

Nedaleko Kerkyry stojí letiště, do Agios Ioannis Peristeron se však dostanete i lodí či trajektem, nejčastěji z pevninského Řecka nebo Itálie. Trajektem s sebou můžete vzít své auto, které využijete k delším výletům. Není však problém si zde vůz půjčit. Vzhledem k členité, kopcovité krajině a spoustě zajímavých turistických cílů to vůbec není špatný nápad.

Pláž v Agios Ioannis Peristeron se pyšní prestižní modrou vlajkou, značící splnění řady standardů v podobě čisté vody, úhledné úpravy, servisu a dostupné lékařské péče. Tvoří ji písek s oblázky, má pozvolný vstup do vody a zdarma jsou zde k dispozici lehátka se slunečníky. Ze široké nabídky vodních a plážových sportů láká kvůli bohaté mořské vegetaci zejména potápění a šnorchlování.

Další rekreační střediska poblíž Agios Ioannis Peristeron

Aktivity a zábava Agios Ioannis Peristeron

Agios-Ioannis-Peristeron.jpg

Větší ubytovací areály často pořádají pro své hosty vlastní animační programy, spoustu zábavy, kulturních akcí a živé hudby si však užijete také v místních tavernách a restauracích. O poznání živější je ovšem pár kilometrů vzdálené středisko Benitses. Kousek od něj leží turisty obléhaný palác Achillion, který si zde nechala vybudovat rakouská císařovna Sissi. Co zajímavého ještě v okolí Agios Ioannis Peristeron uvidíte?

Zobrazit podrobné informace