Pelekas

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Pelekas, dovolená tradiční a prázdninová

Příjemné, poklidné letovisko Pelekas leží na západě ostrova Korfu. Má spíše starobylý ráz, především díky úzkým uličkám a natěsno nastavěným budovám. Nachází se ve svazích nad význačným rekreačním střediskem Glyfada. K Jónskému moři je to zhruba dvacet minut chůze. Nechte se v Pelekas uhranout typickou řeckou kulturou v kombinaci s okouzlující krajinou a jejími neobyčejnými scenériemi.

Čarovná pláž u Pelekasu

Pelekas představuje úžasné místo ke strávení těch nejhezčích prázdnin s vašimi dětmi. Zkrátka tu ovšem nebudou ani vyznavači aktivního pohybu a milovníci romantiky, na které čekají četné možnosti vycházek do okolní kopcovité krajiny. Ze zelených vrcholů, vyrůstajících prakticky z mořského pobřeží, se otevírají neopakovatelné výhledy do širokého okolí.

V Pelekasu si můžete užívat asi 500 metrů dlouhé písečné pláže s veškerou vybaveností. Nechybí na ní lehátka, slunečníky, převlékárny, toalety ani sprchy. V okolí se ukrývá také několik menších pláží, na nichž najdete krásné pohledy na průzračně čisté moře. Pro aktivní vyžití jsou připraveny různé vodní sporty včetně potápění.

Další rekreační střediska poblíž Pelekas

Bavte se v Pelekasu

Pelekas.jpg

Ač nevelký, Pelekas je oblíbenou letní destinací především díky tradiční řecké atmosféře. Vychutnat si můžete lahodné speciality v tavernách Roula nebo Alexandros. Ani v noci se nejedná o bouřlivé letovisko a uchovává si tak obraz příjemného místa, vhodného pro návštěvníky vyhledávající klid či poznání místních zvyků. Na výlety z Pelekasu se můžete vydat pěšky i zapůjčeným autem. Opomenout byste určitě neměli:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím