Glyfada

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Glyfada, dovolená ve stínu hor

Velmi oblíbené a jedno z nejnavštěvovanějších středisek řeckého ostrova Korfu představuje romantická Glyfada. Najdete ji v centrální části Kerkyry, u pobřeží blankytného Jónského moře. Díky adekvátnímu množství ubytovacích zařízení a dlouhé pláži skýtá dostatek prostoru pro krásnou a nerušenou letní dovolenou.

Pláže Glyfada

Glyfada je naprosto ideálním místem k prožití letní dovolené s dětmi. Na své si tu přijdou sportovci, romantici i starší hosté, kteří ocení možnost příjemných procházek okolní hornatou krajinou. Nádherné výhledy poskytují především skalnaté, takřka z moře vyrůstající kopce pokryté křovinatým porostem.

Glyfada se pyšní nádhernými a dlouhými písečnými plážemi. Pokrývá je hrubý písek a zvolna se svažují do moře s průzračně čistou vodou. Hlavní pláž měří asi 800 metrů, menší Mirtiotissa Beach pod tavernou Elia se ukrývá ve stínu vysokých skal. Obě dvě jsou čisté a disponují potřebným plážovým vybavením, jako jsou slunečníky, lehátka a stánek s občerstvením.

Další rekreační střediska poblíž Glyfady

Glyfada jako místo pro aktivní dovolenou

Glyfada.jpg

Sportovně založení návštěvníci ocení rozsáhlou nabídku vodních sportů přímo v letovisku. Vybrat si mohou z rozličných aktivit od potápění přes jízdu na vodních lyžích až po surfování. Milovníky golfu potěší precizně upravovaný klub nedaleko Glyfady. Pouhých patnáct kilometrů je vzdálené hlavní město ostrova Korfu s řadou krásných památek. Bylo by však škoda vynechat i malebné vesničky v okolí Kompitsi, Chlomos či Gastouri. Užijte si prázdniny v Glyfadě a vyzkoušejte:

  • nezaměnitelnou řeckou tradici dýchající z místních taveren,
  • prohlídku kláštera v zálivu Miriotissa,
  • výlet k troskám byzantské citadely Angelókastro,
  • rozsáhlý akvapark v letovisku Aghios Ioannis.

Zobrazit podrobné informace