1. Fischer.cz
  2. Řecko
  3. Korfu
  4. Praktické informace

Praktické informace Korfu

Kvalita vody, bezpečnostní situace, ochrana při opalování, s tím vším se jistě budete setkávat během své dovolené na Korfu (Kerkyra) dennodenně. Buďte tedy připraveni a přečtěte si naše praktické rady a informace.

Elektrický proud na Korfu

Napětí v elektrické síti na Korfu činí 220 V, proud je střídavý o hodnotě 50 Hz. Narazíte tu na běžně používané elektrické zásuvky typů C, E a F.

Pitná voda na Korfu

Voda na Korfu je sice pitná, ale není moc chutná. Raději si tedy kupte balenou vodu v obchodě.

Korfu-prakticke-informace.jpg

Bezpečnost a kriminalita na Korfu

Na Korfu je bezpečno. Jako všude na světě i zde dodržujte základní bezpečnostní opatření, která vás ochrání před různými nenechavci. Cenné věci na pláži si hlídejte a raději než do pronajatého vozu je ukládejte, včetně letenek a pasů, do hotelového sejfu. S sebou můžete místo dokladů nosit lístek s osobními údaji, fotokopií pasu a údaji o ubytování. V případy ztráty cestovního pasu informujte zástupce CK FISCHER a obraťte se na policii.

Jak postupovat při ztrátě či krádeži

Pokud bylo vaše zavazadlo v průběhu přepravy poškozeno nebo jeho obsah není v pořádku, kontaktujte leteckou společnost a škodu ohlaste nejpozději do 7 dnů. V opačném případě je náhrada ze strany letecké společnosti, dopravce či pojišťovny vyloučena. O další informace požádejte svého průvodce, případně naši cestovní kancelář.

Opalování na Korfu

Nezapomínejte, že na Korfu je slunce mnohem agresivnější než u nás, proto dodržujte zásady zdravého opalování, k nimž patří:
  • Nevystavovat se přímému slunci v poledních hodinách.
  • Aplikovat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.
  • Používat sluneční brýle a pokrývku hlavy.
  • Zajistit dostatečné množství tekutin.
  • Dbát i na hydrataci pokožky.

Jak se domluvíte na Korfu?

Úředním jazykem je novořečtina, ve školách se jako druhý jazyk vyučuje angličtina. Především v letoviscích se běžně domluvíte anglicky, německy či francouzsky.