1. Fischer.cz
  2. Řecko
  3. Korfu
  4. Podnebí a počasí

Počasí na Korfu: kdy jet na dovolenou?

Na dovolenou na Korfu leťte od června do poloviny září

Nejlepší doba pro plážovou dovolenou na Korfu je červen až polovina září. Zásadně přitom nezáleží na poloze letoviska, obdobné podmínky panují na severu (např. Agios Georgios, Sidari, Roda, Acharavi) i na jihu (Lefkimmi, Benitses). Korfu nabízí také celou řadů možností pro pěší turistiku a patříte-li k jejím příznivcům, vyberte si raději jaro, kdy nehrozí, že se při výletech budete horkem vařit.

Hlavní sezóna: červen až polovina září

Vedlejší sezóna: duben a květen a polovina září až říjen

Teploty moře a vzduchu na Korfu

Průměrná teplota moře od června do srpna: 24-25 °C

Pocasi-N-Korfu-more.jpg

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu od června do srpna: 31 °C

Pocasi-N-Korfu-vzduch.jpg

Pocasi-N-Korfu-srazky.jpg

Podnebí na Korfu: typicky středomořské

Korfu (Kerkyra) je druhý největší ostrov v oblasti Jónského moře a zároveň nejzelenější ostrov Řecka. Od pevniny ho dělí pouze 5 kilometrů. Na Korfu panuje subtropické klima, obvyklé v této části Středomoří. Přes 250 dnů v roce je slunečných, příjemný stín však celoročně poskytují olivovníky, kterých zde roste údajně až čtyři milióny!

V zimním období od prosince do poloviny března se průměrné teploty pohybují okolo 10 °C, v noci mohou klesnout až pod bod mrazu. Nejvydatnější deště bývají v prosinci a v lednu, ve vyšších polohách může i zasněžit. Ve vnitrozemí, kde se nachází nejvyšší hora Pantokrator, je déšť vydatnější než na pobřeží.

Z jara četnost srážek pomalu ustává a teploty začínají stoupat. V květnu už se můžete těšit nejen z všudypřítomných květů, ale také z počasí, které pomalu, ale jistě, začíná připomínat léto.

Od června je nebe ve znamení slunce a až do srpna neprší v podstatě vůbec. V červenci a v srpnu překračují teploty 30 °C a někdy dokonce boří i 40°C hranici. Vlny letních veder zpříjemňuje mořský vánek, a tak je pobyt na pobřeží snesitelný i v hlavní turistické sezóně.

Příchod podzimu v druhé polovině září doprovází výskyt dešťových srážek, v tuto dobu ještě vzácnějších. Od října se četnost propršených dnů zvyšuje a dny jsou čím dál chladnější.

Teplota moře na Korfu je vhodná ke koupání už od června, kdy má voda okolo 22 °C. V červenci a v srpnu se vyhřeje až na 25 °C, což je více než u mnoha jiných řeckých ostrovů, které ovlivňují chladné větry zvané meltémy. Ty k Jónským ostrovům nezasahují.

Co s sebou na Korfu: vyzrajte na počasí

Korfu je jedním z nejteplejších řeckých ostrovů a slunce tu pálí více než v jiných destinacích. Myslete hlavně na ochranu hlavy před slunečními paprsky. Bude se vám ještě hodit:

  • lehké oděvy, nejlépe z bavlněných a přírodních vláken,
  • sluneční brýle,
  • dva kusy oblečení s dlouhým rukávem na chladnější večery,
  • deštník a pláštěnka pro případ, že by pršelo,
  • boty do vody a na výlety pevnou obuv.

Počasí v ostatních letoviscích Řecka

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším řeckým ostrovům a destinacím na pevnině: