Kos

Lokalita: Řecko Kos Kos
Typ: Město

Náš názor

Metropole Kos a její největší taháky

Kos je hlavní město stejnojmenného ostrova s typicky řeckou atmosférou. Dominuje mu romantický přístav s johanitskou pevností a vůbec zde uvidíte nejvíce historických památek na celém Kosu. Najdete tu příjemné posezení v kavárnách a tavernách, ale i noční život v klubech. Největší koncentrace jich je na tzv. Bar street.

Město Kos se rozkládá podél podlouhlého zálivu u severovýchodního pobřeží ostrova. Uvidíte z něj tureckou pevninu kolem Turgutreis, zatímco mezinárodní letiště leží ve vzdálenosti zhruba 25 kilometrů.

A co zajímavého v Kosu můžete konkrétně vidět?

Palác rytířů – johanitský hrad

Byl postaven v pravé části přístavu koncem 14. století rytíři řádu johanitů, zejména na obranu města proti útokům pirátů. Na stavbu byl použit mramor a kameny ze zbořených antických chrámů. Dnes v něm najdete sbírku antických soch.

Hippokratův platan

Nejstarší strom v Evropě, pod kterým Hippokrates údajně léčil a vyučoval. Stojí naproti vchodu do johanitské pevnosti.

Agora

Antické tržiště s pozůstatky helénistických chrámů a raně křesťanské baziliky. Objevíte ho mezi náměstím Eleftherías a johanitskou pevností přímo u Bar street.

Gymnasium Xystos

Gymnázium Xystos je antické atletické sportoviště o rozloze jeden hektar, kde se dodnes z původních 81 dochovalo plných 17 dórských sloupů z bílého mramoru. Na severní straně jsou k vidění krásné mozaiky.

Casa Romana

Románská vila ze třetího století, která byla postavena na ruinách původně helénského domu. Před několika lety byla zrekonstruována do původní podoby. Najdete tu několik atrií, původní fresky a mozaiky.

Odeon

Antické divadlo Odeon bylo odkryto v roce 1929. Nyní je po kompletní rekonstrukci. Dobře zachovalé byly schody z bílého mramoru i antické sochy, které jsou dnes uloženy v městském muzeu. Nejcennější z nich je socha Hippokrata v nadživotní velikosti. Konají se tady též divadelní představení a koncerty.

Muzeum

Součástí expozice na náměstí Platía Eleftherías jsou mozaiky, keramika a malé helénistické sochy z bílého mramoru zpodobňující Hippokrata, Afroditu, Erose a Demeter.

  • Neváhejte tedy a navštivte město Kos na ostrově Kos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím