Kos-město

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kos, dovolená v ostrovní metropoli

Město Kos je správním centrem a největším sídlem stejnojmenného ostrova (patřícího Řecku) v Egejském moři. Město leží kolem protáhlého zálivu na severovýchodním pobřeží ostrova několik kilometrů na dohled od turecké pevniny v oblasti Turgutreis. Mezinárodní letiště u Antimachia se nachází asi 25 kilometrů daleko.

Jak to aktuálně vypadá na Kosu?

Kos nabízí památky i pláže

Kos, který má asi 12 tisíc obyvatel, se profiluje jako na turistiku orientované město. Jeho centrum se soustřeďuje kolem přístavu, z nějž vyplouvají lodě na okolní ostrovy Kalymnos či Rhodos i do Turecka. Jedná se o starobylé město obklopené zelení s velkým množstvím památek. Ve spojení s dostatkem pláží a rušnou atmosférou v ulicích jej lze doporučit pro letní pobyt celé rodiny, milovníků bohatého nočního života i zájemců o různorodé varianty trávení volného času.

Pláže v dosahu města Kos jsou písečné a panuje na nich čilý ruch. Pokud chcete zůstat ve městě, můžete navštívit dobře organizovanou městskou pláž s několika tavernami v dosahu. V okolí města najdete několik dalších pláží s lehátky a slunečníky, s křišťálově čistou vodu i s dostatkem vybavení pro vodní sporty.

Další rekreační střediska poblíž města Kosu

Pulzující starobylé město Kos

Mesto-Kos.jpg

Dovolenou ve městě Kos však nemusíte trávit jen na pláži. Můžete zajít do Archeologického muzea s velkým množstvím exponátů z helénského a římského období. Vyhledávaná je též pevnost v přístavu, postavená ve 14. století johanity. Ve městě funguje řada restaurací jako Lemon & Oregano, Ampavris nebo Pasovarka, nočních klubů a diskoték. Při pobytu ve městě Kos dále doporučujeme:

Zobrazit podrobné informace