Amoudara

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Amoudara, vše potřebné k dovolené na jednom místě

Letovisko Amoudara leží na severním pobřeží největšího řeckého ostrova Kréta, na západním konci Iraklionského zálivu. Jedná se v podstatě o předměstí krétské metropole Iraklio (Heráklion), od jejíhož centra se nachází pouhých 5 kilometrů. Na mezinárodní letiště to je jenom o trochu dále. Okolní krajině dominují hory v čele s 2 456 metrů vysokým vrcholem Psiloritis (30 kilometrů vzdušnou čarou).

Pláže Amoudary jsou na turisty dobře připraveny

Turistické středisko Amoudara se od ostatních letovisek liší tím, že nevzniklo postupnou proměnou z malé rybářské vesničky, nýbrž bylo přímo vybudováno jako centrum rekreace. Léto v Amoudaře si proto užijí především ti, kdo pro svůj pobyt hledají místo s velkým množstvím obchodů, restaurací, taveren a dobrou dopravní dostupností.

Přímo v letovisku Ammoudara se nachází velká písečná pláž o délce úctyhodných 7 kilometrů. Rostou kolem ní palmy, pokrývá ji jemný písek a mírně klesá do čistých vod Krétského moře. V bezprostřední blízkosti pláže funguje množství restaurací. K dispozici je několik hřišť a půjčoven sportovního vybavení.

Další rekreační střediska poblíž Amoudary

Za zábavou jeďte z Amoudary do hlavního města

Amoudara.jpg

Amoudara je době vybavené turistické centrum s dostatkem taveren a obchůdků, otevřeny jsou minimarkety i větší obchodní centra. V provozu je kino, na hlavní ulici najdete autobusovou zastávku. Především děti ocení zábavní a vodní park Bravo. Pokud vám to nestačí, vydejte se strávit den do hlavního města. Při pobytu v Amoudeře doporučujeme:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Amoudara