Aghia Pelagia

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kouzelná přímořská destinace Aghia Pelagia

Středisko Aghia Pelagia naleznete na severním pobřeží Kréty, přibližně 20 kilometrů od hlavního města, letiště a přístavu Heraklion. Letovisko u Krétského moře patří k nejoblíbenějším na tomto největším řeckém ostrově. Archeologické výzkumy zde odhalily základy starověkého města, celkově však Aghia žije živou prázdninovou atmosférou, umocněnou krásnými plážemi a kompletní infrastrukturou.

Další blízká rekreační střediska:

V Aghia Pelagia si užijete příjemnou dovolenou s nádechem luxusu

Základem letoviska je překrásná zátoka Agia Pelagia chráněná skalními výběžky. Proto je zde moře velmi klidné a křišťálově čistá voda přímo svádí k vodním radovánkám. Skaliska jsou vyhlášená pro neopakovatelný zážitek z potápění, milovníci vodních sportů se tu skutečně vyžijí naplno. Oblast je zároveň vhodná i pro rodiny s dětmi.

Pokud se řekne Aghia Pelagia, každému se hned vybaví kouzelné písečné pláže se skrytými zátokami. Vstup do moře je pozvolný, nemusíte se bát velkých hloubek. Pláže obléhající široký záliv jsou menší, a proto bývají v sezóně obsazenější. Jistě stojí za to, najít si někde poblíž tu svou malou, klidnou pláž.

Místo jako stvořené pro všechny sportovní nadšence i milovníky historie

Aghia-Pelagia.jpg

V místních obchůdcích můžete zakoupit typické suvenýry či kvalitní keramiku. Neváhejte a na večeři si zajděte do některé z mnoha restaurací jako El Greco, Avgeniros nebo Socrates, v nichž vám připraví řecké speciality. Míchané drinky zkuste v Nefeli baru. Do hlavního města Heraklion jezdí pravidelná autobusová doprava.

Oblast je velmi oblíbená pro možnosti sportovního vyžití v čele se šnorchlováním a plachtěním. Aghia Pelagia se řadí k baštám potápění na Krétě, o čemž svědčí Aghia Pelagia Diving Center. Nejrychlejší způsob, jak prozkoumat okolí, je půjčit si automobil.

Tipy na místní lákadla:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím