Gournes

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Gournes, prázdniny pro zvídavé

Letovisko Gournes lze označit za velkou vesnici, nebo za malé městečko. Nachází se na severním pobřeží ostrova Kréta, který je největším v Řecku. Gournes leží necelých deset kilometrů východně od Heraklionu, hlavního a největšího krétského města.

Další blízká rekreační střediska:

Gournes je ideální místo pro poklidnou letní dovolenou

Gournes je příjemné místo obklopené kopci s olivovníky a políčky s vinnou révou. Je prosté velkých obchodů, rozsáhlých hotelových komplexů a zástupů turistů. Můžete se tu projít příjemnými, venkovskými uličkami nebo vyrazit za velkými nákupy do nedalekého Heraklionu.

Kousek od Gournes nenajdete žádné velké pláže pro masovou rekreaci, ale spíše několik malebných, menších písečných pláží. Nejvýznamnější z nich se táhne směrem na západ, je dostatečně široká a dobře vybavená a na bezpečnost hostů dohlíží dostatek personál. Další velké pláže se rozkládají v oblasti Gouves.

Dinosauři místo letadel

Gournes.jpg

V Gournes sice nevede hlavní třída, lemovaná desítkami obchodů pro turisty, avšak nachází se zde několik menších obchůdků a taveren. K dispozici jsou dokonce i dvě benzínové pumpy. Hlavním magnetem letoviska je zábavně-naučný komplex Thalassocosmos s dinoparkem, mořským akváriem Cretaquarium a jinými atrakcemi. Areál je vybudován v prostoru bývalé základny letectva USA, která byla uzavřena v roce 1993.

Při prázdninách v Gournes doporučujeme:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím