Gournes

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Gournes, dovolená pro zvídavé

Letovisko Gournes lze označit za velkou vesnici, nebo za malé městečko. Nachází se na severním pobřeží ostrova Kréta, který je největším v Řecku. Gournes leží mezi Kokkini Hani a Gouves necelých deset kilometrů východně od Heraklionu, hlavního a největšího krétského města.

Na jaké pláže se těšit v Gournes

Příjemnou lokalitu Gournes obklopují kopce s olivovníky a políčky s vinnou révou. Je prosté velkých obchodů, rozsáhlých hotelových komplexů a zástupů turistů. Můžete se tu projít příjemnými, venkovskými uličkami nebo vyrazit za nákupy do nedalekého Heraklionu.

Kousek od Gournes nenajdete žádné velké pláže pro masovou rekreaci, ale spíše několik malebných, menších písečných pláží. Nejvýznamnější z nich se táhne směrem na západ, je dostatečně široká a dobře vybavená a na bezpečnost hostů dohlíží dostatek personál. Další velké pláže se rozkládají v oblasti Gouves.

Další rekreační střediska poblíž Gournes

Tipy na zábavu v Gournes a okolí

Gournes.jpg

V Gournes sice nevede hlavní třída, lemovaná desítkami obchodů pro turisty, avšak nachází se zde několik menších obchůdků a taveren. K dispozici jsou dokonce i dvě benzínové pumpy. Hlavním magnetem letoviska je zábavně-naučný komplex Thalassocosmos s dinoparkem, mořským akváriem Cretaquarium a jinými atrakcemi. Areál je vybudován v prostoru bývalé základny letectva USA, která byla uzavřena v roce 1993. Při prázdninách v Gournes doporučujeme také:

Zobrazit podrobné informace