Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Maleme, dovolená, na jakou se nezapomíná

Jenom kousek – zhruba 15 kilometrů na západ – od nádherného krétského města Chania se nachází nevelké letovisko Maleme. Ještě západněji od něj leží menší vojenské letiště a víska Tavronitis, východním směrem se táhnou vyhlášená rekreační střediska Platanias a Agia Marina. Maleme omývají vlny Krétského moře, vnitrozemí se po několika rovných kilometrech rychle zvedá v podobě více jak 2 000 metrů vysokých Bílých hor (Lefka Ori).

Maleme nabízí krásné, dlouhé pláže

Maleme ve své podstatě není pravým letoviskem, do něj v posledních letech teprve dorůstá. Původní roztroušenou zástavbu venkovských stavení s pravoslavným kostelíkem začínají doplňovat malé penziony a větší hotely. Jestliže tedy nevyhledáváte rušnou rekreaci s davy turistů, bude Maleme to pravé olivové pro vás.

Není složité uhádnout, že široké pláže v Maleme nejsou přeplněné a budete na nich mít skutečné soukromí. Jejich povrch pokrývá písek a hlavně oblázky, směrem na západ přibývá větších kamenů. Na druhou stranu nemůžete očekávat nějaké závratné plážové vybavení, i když počet úseků se slunečníky a lehátky neustále roste.

Další rekreační střediska poblíž Maleme

Atrakce a zajímavosti v Maleme

Maleme.jpg

Ruku v ruce s rozvojem ubytovacích kapacit se v Maleme rozšiřují různé služby a infrastruktura. Nechybí čerpací stanice, autobusová zastávka, řada minimarketů, ani kavárny a četné taverny jako To Perasma, Amvorisa nebo Girogiali. Na plážích se objevuje nabídka sportů a zhruba půl hodiny trvá cesta do vodního parku Aqua Creta Limnoupolis u Varipetro plného atrakcí pro malé i velké. Další lákadla v okolí Maleme představují:

Zobrazit podrobné informace