Platanias/Chania

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Platanias, dovolená v nitru prázdninového života krétského západu

Středisko Platanias (Plataniás, Platania) se nachází na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Kréta. Břehy letoviska omývá Krétské moře a uvidíte z nich na ostrůvek Agioi Theodoroi. Středisko, ležící přímo u hlavní silnice spojující města Chania a Kissamos, platí za výhodný výchozí bod pro vyjížďky na zajímavá místa zahrnující přírodní krásy, tradiční řecké vesničky i historické památky.

Pěkné pláže Platanias

Letovisko Platanias a jeho bezprostřední okolí leží v poměrně ploché, nížinaté oblasti. Jakmile však zamíříte trošku více do vnitrozemí, čeká vás výhled na překrásnou scenérii kopcovité krajiny vrcholící pohořím Lefka Ori. Původně poklidná rybářská vesnička se transformovala v moderní turistické středisko se vším všudy, ideální k prožití pohodové celorodinné dovolené.

Koupání v Platanias nadchne každého, neskýtá ani žádné překážky lidem s omezenou pohyblivostí. Platanias Beach je dlouhá, písečná a vstup do vody velmi mírný. Lehátka se slunečníky jsou k dispozici zdarma, vybírat lze také z nabídky mnoha vodních aktivit.

Další rekreační střediska poblíž Platanias

Tipy na zábavu a zajímavosti Platanias

Platania.jpg

V Platanii najdete řadu restaurací, barů a obchodů, město má však například i vlastní marinu a zdravotnické středisko. Platanias je také oblast s bohatou historií, na zdejší kamenné pláni prý například stávalo starobylé město Pergamos, v němž měla být uložena Agamemnónova hrobka. Zajímavá jsou i další místa. Cestovat můžete autobusem ze zastávky nacházející se přímo ve středu letoviska a uvidíte:

  • město Chania s charakteristickými benátskými domy, úzkými uličkami a přístavem La Laterna,
  • blízké rybářské vesničky s jejich tradiční atmosférou,
  • soutěsku Samaria ve stejnojmenném národním parku.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Platanias/Chania