Platania/Chania

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Platania, v nitru prázdninového života krétského západu

Středisko Platania se nachází na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Kréta. Břehy letoviska omývá Krétské moře a je z nich vidět na ostrůvek Agioi Theodoroi. Středisko, ležící přímo u hlavní silnice spojující města Chania a Kissamos, je výhodným výchozím bodem pro vyjížďky na zajímavá místa zahrnující přírodní krásy, tradiční řecké vesničky i historické památky.

Další blízká rekreační střediska:

Kochejte se výhledem na vrcholky z malebného údolí

Letovisko Platanias a jeho bezprostřední okolí leží v poměrně ploché, nížinaté oblasti. Jakmile však zamíříte trošku více do vnitrozemí, čeká vás výhled na překrásnou scenérii kopcovité krajiny vrcholící pohořím Lefka Ori. Původně poklidná rybářská vesnička se transformovala v moderní turistické středisko se vším všudy, ideální k prožití pohodové celorodinné dovolené.

Zdejší koupání neskýtá žádné překážky ani lidem s omezenou pohyblivostí. Pláž v Platanii je dlouhá, písečná a vstup do vody velmi mírný. Lehátka se slunečníky jsou k dispozici zdarma, vybírat lze také z nabídky různých vodních aktivit.

Místo Agamemnónovy hrobky

Platania.jpg

V Platanii najdete řadu restaurací, barů a obchodů, město má však například i vlastní marinu a zdravotnické středisko. Platanias je také oblast s bohatou historií, na zdejší kamenné pláni prý například stávalo starobylé město Pergamos, v němž měla být uložena Agamemnónova hrobka.

Zajímavá jsou i další místa. Cestovat můžete autobusem ze zastávky nacházející se přímo ve středu letoviska:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím