Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Elounda, dovolená v klenotu Kréty

Řecký ostrov Kréta ukrývá mnoho drahokamů. Jedním z nich je letovisko Elounda (Eloundas), ukryté na jeho severovýchodě v Mirabellském zálivu. Zavřete oči a představte si křišťálově čisté moře obklopené pohádkovými resorty, do nichž jezdí i význačné osobnosti z celého světa jako královské rodiny či celebrity. Na svém letním pobytu je tu můžete potkat. Ale prožijete toho ještě mnohem více.

Jaké jsou pláže v Eloundě

Elounda patří k tomu nejlepšímu a nejluxusnějšímu, co může Kréta nabídnout. Oblasti dominuje mělký mořský záliv, oddělující ostrov Spinalonga. Je tu spousta olivových hájů, klid pro relaxaci i dostatek možností zábavy. Nachází se tu komfortní hotely, které si jsou vědomy, že klienti neočekávají jen kvalitní ubytování, ale i luxusní prostředí. Proto pečlivě dbají, aby si Elounda udržela nádech romantiky a příjemného prostředí. Právě pro svou rozmanitost je tady dovolená vhodná pro všechny věkové kategorie, rodiny s dětmi, ale například i k prožití romantických líbánek.

Po celém pobřeží Eloundy se rozprostírají především písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Pokud milujete surfování či potápění, při němž lze v průzračné vodě pozorovat pestrobarevný vodní svět, i vy si v této části Kréty budete připadat jako v ráji. Pod mořskou hladinou jsou k vidění trosky starověkého města Olous nebo při troše štěstí můžete zahlédnout proplouvající karety. Začátečníkům rádi pomohou v centru The Blue Dolphin.

Další rekreační střediska poblíž Eloundy

Aktivity na dovolené v Eloundě

Elounda.jpg

Nejen děti potěší projížďka vláčkem po okolí Eloundy. Za skvěle připravenými mořskými plody a nostalgickým výhledem zajděte do taverny Who Pays the Ferryman, nesoucí stejný název jako slavný seriál, který tu byl natočen v sedmdesátých letech společností BBC. Elounda zároveň nabízí jedinečný pohled na rybářské loďky v přístavu i na přepychové jachty rozrážející mořskou hladinu. V podobném duchu se nesou stavby tyčící se nad pobřežím – malebné domky střídají honosné vily. Další zajímavá místa, která stojí za to kolem Eloundy navštívit:

Zobrazit podrobné informace