Malia

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Malia, dovolená v turistickém centru Kréty

Středisko Malia (Mallia) se nachází na severovýchodě řeckého turistického ráje Kréta, pátého největšího ostrova ve Středozemním moři. Spolu s letoviskem Stalis je součástí rozlehlé rekreační oblasti, do níž každý rok míří tisíce návštěvníků. Malia leží přímo uprostřed pobřeží zálivu stejného jména. Okolí je kromě úzkého pásu podél Krétského moře poměrně hornaté, vrchol Afendis dosahuje nadmořské výšky 1 578 metrů.

Pláže v Malii, račte si vybrat

V Malii se rozhodně nudit nebudete. Říká se totiž, že je to vůbec nejživější oblast ostrova Kréty. A toto tvrzení rozhodně není přehnané. Pokud tedy od své dovolené očekáváte především klid, zamiřte raději někam jinam. Hledáte-li cokoliv jiného, pak jste tady správně – v Malii na vás čeká nepřeberné množství zábavy, nakupování a vodních radovánek.

Podmínky pro koupání v okolí Malie ocení hlavně rodiny s menšími dětmi a také lidé s pohybovými problémy. Záliv Malia totiž obklopují pláže s příjemně jemným pískem a velmi mírným vstupem do vody. Jsou velmi rozhlehlé, dobře vybavené slunečníky, lehátky či toaletami a představují ideální místo pro širokou nabídku plážových sportů a jiné zábavy.

Další rekreační střediska poblíž Malie

Zábava, nákupy, aktivity: v Malii budete ve středu dění

Malia.jpg

Nejen u pláže najdete spoustu obchůdků, restaurací, tradičních taveren a barů. V okolí Malie se to nejrůznějšími podniky jen hemží a turisté se tu mohou ponořit do nespoutaného nočního života až do brzkých ranních hodin. Výhodou střediska je poloha v relativní blízkosti hlavního města Heraklionu, v němž se nachází mezinárodní letiště. Dopravní spojení s okolními středisky zajišťuje sít místních autobusů. A co v Malii a v okolí určitě navštívit?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Malia