Analipsis

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Analipsis, pohodová dovolená ve strategické poloze

Kouzelné Analipsis (Analipsi) je středně velké, velice oblíbené turistické středisko, ležící na vyhlášeném severním pobřeží největšího řeckého ostrova Kréta. Letovisko se nachází v bezprostřední blízkosti dalších turistických center Kato Gouves a Anissaras. Popularita Analipsis vyplývá z jeho krásných pláží, nabídky kvalitních služeb a výhodné polohy asi 15 kilometrů východně od metropole Heraklionu.

Pláže v Analipsis jsou živé, avšak nikoliv přehnaně hlučné

Oblast okolo turistického střediska Analipsis je velice rušná, nachází se zde hodně hotelů, služeb pro turisty a pěkných pláží. Na druhou stranu v samotném letovisku Analipsis nenajdete zbytečně velké množství hlučných podniků, naopak odpočinete si na řadě klidných míst. Letní dovolená je tady vhodná pro návštěvníky, kteří chtějí svůj pobyt prožít v rušném prostředí, avšak nechtějí být obtěžováni příliš velkým hlukem.

Na východ od místního kostela se táhne velice pěkná hlavní pláž v Analipsis. Pyšní se velkorysými rozměry, dostatkem slunečníků a lehátek, jemným pískem i mírným vstupem do vody. Západní část pobřeží, s větším množstvím skalisek, vyzývá k romantickým procházkám, klidnému koupání a potápění.

Další rekreační střediska poblíž Analipsis

Přehled zábavy a aktivit v Analipsis

Analipsis.jpg

Velkou výhodu Analipsis představuje jeho výborná dopravní dostupnost. Leží totiž v bezprostřední blízkosti hlavní silnice propojující Heraklion s městem Agios Nikolaos. Navíc ho s hlavním městem spojuje pravidelná autobusová doprava. Pokud však nechcete opustit středisko, můžete využít velkého množství místních restaurací a taveren jako Sirtaki, Volkan nebo Tritonas. Při pobytu v Analipsis doporučujeme:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Analipsis