Kolimbari

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kolimbari, nenápadný klenot pro dovolenou na západě Kréty

Menší řecké letovisko Kolimbari (Kolymbari, Kolymvari) najdete na západním konci Kréty, v místech, kde ze severního pobřeží začíná do Krétského moře vystupovat poloostrov Rodopou. Jedná se o méně rušné středisko tvořené řadou samostatně stojících hotýlků a dalších budov. Silnice, vedoucí kolem něj, spojuje nedaleké město Kissamos s Chanií, centrem celého krétského západu. Za pár desítek minut se tak můžete dostat do živých městských ulic i na letiště.

Pláže v Kolimbari i kolem něj

Klidný ráz Kolimbari společně s absencí velkých hotelových komplexů a relativní odlehlostí oblasti přispívá k její příjemné atmosféře, která vyhovuje zejména zájemcům o pohodové prožití dovolené. Rozsah infrastruktury je tu na druhou stranu na takové úrovni, že nechybí vybavení žádným typem základních služeb. Proto se sem bez obav mohou vydat senioři i rodiny s malými dětmi.

Pláže v této části Kréty mají trochu odlišný charakter od těch na východě. Jsou více kamenité, písek je na nich promíšený s oblázky, do vody se mohou svažovat o něco rychleji. Rozměrově jsou menší a četné skalnaté výběžky pobřeží často rozdělují do nevelkých, romantických plážiček. Nejinak je tomu i u Kolimbari, odkud jsou zároveň dobře dosažitelné slavné pláže jako Balos, Elafonisi a Falasama.

Další rekreační střediska poblíž Kolimbari

Prožijte svou dovolenou v Kolimbari aktivně

Kolimbari.jpg

Kolem hlavní ulice v Kolimbari, vedoucí od přístavu do vedlejší obce Tavronitis, se soustředí naprostá většina zdejších služeb. Najdete tu minimarkety, zastávky autobusů do Chanie, lékárny, půjčovny motorových vozidel, čerpací stanice, bary a také řadu restaurací jako Chara, Nikiforos či Spatha. Nejbližší akvapark Aqua Creta Limnoupolis se nachází v kopcích nad Chanií. Mimo vodní radovánky na vás v kraji kolem Kolimbari čeká:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kolimbari

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.