Kissamos

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kissamos, dovolená s polibkem mořské pěny

Prosluněné město Kissamos leží na severozápadním výběžku ostrova. Jeho břehy omývá Kissamoský záliv Krétského moře tvořený výraznými poloostrovy Rodopoua a Gramvousa. Okolní kopce se zvedají postupně až do výšek kolem 900 metrů. Příroda v nich je divoká, takřka netknutá člověkem. Do Kissamosu funguje autobusové spojení z krajského centra Chanie (40 kilometrů daleko), kde také funguje mezinárodního letiště.

Další blízká rekreační střediska:

Klidný Kissamos plný krásných pláží

Kdo hledá atraktivní dovolenou na Krétě, neměl by Kissamos opomenout. Jeho poloha v mohutném zálivu, krásná krajina kolem a absence dalších navazujících letovisek z něj dělá příjemné místo pro trávení volného času mladých párů i rodin s dětmi. Jeho centrem je malé náměstí, z nějž vede rušná ulice s mnoha obchody a tavernami až k pobřeží.

Hlavní městskou pláží je tisíc metrů dlouhá Mavros Molos beach, vyhlášená pro svou čistotu a průzračnou vodu po celém kraji. Další pláže se táhnou východním směrem a celkem měří několik kilometrů. Upravované části pláží jsou písčité, na okrajích mohou být oblázky. Velkou oblibu v poslední době zažívá plavba za bělostnou pláží Balos na ostrově Gramvousa. I zde, takřka mimo civilizaci, se najdou gastronomické podniky jako Taverna Balos nebo Municipal Tavern Balos.

Kissamos a jeho turistické vybavení

Kissamos.jpgKissamos skýtá množství obchodů a restaurací, barů a kaváren, minimarketů i lékáren. K dispozici je lékařská služba, banka a půjčovna automobilů. Kromě skvělých podmínek na koupání je Kissamos ideální k pořádání výletů za poznáním tradičních krétských vesniček a dalších památek. Poblíž například najdete archeologická naleziště Falassarna a Polyrinia s rozvalinami nejstaršího města na ostrově.

Rádi poznáváte široké okolí hotelu, kde trávíte prázdniny? Na Krétě určitě vyzkoušejte:

  • Přístav a další památky starobylého Rethymnonu
  • Národní park Samaria se slavnou soutěskou
  • Centrum minojské civilizace v podobě Knossoského paláce
  • Vyhlášené archeologické naleziště Gortys
  • Výšlap na nejvyšší horu ostrova Psiloritis

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím