Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kissamos, dovolená s polibkem mořské pěny

Prosluněné město Kissamos leží na severozápadním výběžku Kréty. Jeho břehy omývá Kissamoský záliv Krétského moře tvořený výraznými poloostrovy Rodopoua (východně) a Gramvousa (západně). Okolní kopce se zvedají postupně až do výšek kolem 900 metrů. Příroda v nich je divoká, takřka netknutá člověkem. Do Kissamosu funguje autobusové spojení z krajského centra Chanie (40 kilometrů daleko), kde také funguje mezinárodního letiště.

Klidný Kissamos plný krásných pláží

Kdo hledá atraktivní dovolenou na Krétě, neměl by Kissamos opomenout. Jeho poloha v mohutném zálivu, krásná krajina kolem a absence dalších navazujících letovisek z něj dělá příjemné místo pro trávení volného času mladých párů i rodin s dětmi. Z jeho centra v podobě malého náměstí vede rušná ulice s mnoha obchody a tavernami až k pobřeží.

Hlavní městskou pláží je tisíc metrů dlouhá Mavros Molos beach, vyhlášená pro svou čistotu a průzračnou vodu po celém kraji. Další pláže se táhnou východním směrem a celkem měří několik kilometrů. Upravované části pláží jsou písčité, na okrajích mohou být oblázky. Velkou oblibu v poslední době zažívá plavba za bělostnou pláží Balos na ostrově Gramvousa. I zde, takřka mimo civilizaci, se najdou gastronomické podniky jako Taverna Balos nebo Municipal Tavern Balos.

Další rekreační střediska poblíž Kissamu

Atrakce v Kissamosu a jeho turistické vybavení

Kissamos.jpgKissamos skýtá množství obchodů a restaurací, barů a kaváren, minimarketů i lékáren, nechybí lékařská služba, banka a půjčovna automobilů. Kromě skvělých podmínek na koupání je Kissamos ideální k pořádání výletů za poznáním tradičních krétských vesniček a dalších památek. Poblíž například najdete archeologická naleziště Falassarna a Polyrinia s rozvalinami nejstaršího města na ostrově. Rádi poznáváte široké okolí hotelu, kde trávíte prázdniny? Na Krétě určitě vyzkoušejte:

  • přístav a další památky starobylého Rethymnonu,
  • národní park Samaria se slavnou soutěskou,
  • centrum minojské civilizace v podobě Knossoského paláce,
  • proslavené  archeologické naleziště Gortys,
  • výšlap na nejvyšší horu ostrova Psiloritis.

Zobrazit podrobné informace