Co dělat na Limnosu? Tipy na zajímavosti, výlety a zábavu

Zájezd na Limnos (Lémnos) můžete prožít odpočinkem na krásných plážích i aktivně poznáváním zajímavostí a atrakcí ostrova. Nečekejte ovšem moderní turistická centra s vodními parky, lunaparky a další rušnou zábavou. Připravte se naopak na malebnou přírodu, romantické a opuštěné lokality, tradiční vísky a absenci hromadné dopravy. Inspirujte se, co dělat a jak se bavit na dovolené na Limnosu.

Sport a jiné aktivity na Limnosu

K oblíbeným vodním sportům na Limnosu patří jízda na mořském kajaku, šnorchlování a potápění – zkuste ponory do zajímavých lokalit s útesy, jeskyněmi a mořským životem. Dobré podmínky (stálý letní vítr meltemi) pro kitesurfing, plachtění a windsurfing panují hlavně na východním pobřeží. Centry surfování jsou pláže Keros, Gomati a Zematas. Některé větší hotely nabízí multifunkční hřiště, tenisové kurty či posilovny. Díky rozumnému převýšení se můžete také projet na kole.

Písečné duny Ammothines na Limnosu

Turistika na Limnosu

Kopce, výhledy na Egejské moře, malé vesničky, staré kamenné stezky a nízká středomořská vegetace tvoří půvabné kulisy procházkám a výletům na Limnosu. Ze zajímavých míst ostrova nevynechejte:

Historické památky na Limnosu

Limnos sice není klasickou památkovou oblastí jako jiné destinace v Řecku (typicky Peloponés, Rhodos či Korfu), přesto na ostrově najdete několik nepřehlédnutelných odkazů na jeho minulost.

V hlavním městě Myrině to jsou zbytky benátského hradu ze 13. století a archeologické muzeum v pěkné neoklasicistní budově. Archeologické naleziště Hephaestia nad zátokou na severním pobřeží zahrnuje i starověký amfiteátr, ve kterém se dodnes hrají představení. Kostelík Panagia Kakaviotissa, jediný svého druhu v Řecku, je vytesán do skalní dutiny na vrcholku Kakavos.

Nakupování a suvenýry na Limnosu

Nejlépe nakoupíte na místních trzích, největší se koná v Myrině. K typickým dárkům z ostrova se řadí hedvábí, jemná keramika, hrnky, lněné ubrusy, proutěné výrobky, přírodní kosmetika, šperky a ubrousky. Zapomenout nesmíte ani na lokální potraviny jako vína, sýry, olivy a sladkosti.

Noční Myrina

Noční život na Limnosu

Státní svátky se na Limnosu slaví ve stejné dny jako v celém Řecku. Společenský, kulturní a noční život se odehrává především ve městě Myrině. Jinak se jedná o klidný ostrov s autentickou řeckou atmosférou.