Chlemoutsi

Lokalita: Řecko Peloponés Chlemoutsi
Typ: Hrad nebo zámek

Náš názor

Chlemoutsi, hrad bdící nad západem Peloponésu

Hrad Chlemoutsi (Clermont, Castel Tornese) ze 13. století nedaleko Kyllini je nejlépe dochovanou pevností z raného období franské vlády v Řecku. Turisty láká svou monumentalitou a typicky středověkou architekturou.

Mohutná pevnost Chlemoutsi s šestibokým půdorysem se zvedá na kopci nad vesnicí Kastro na úplném západě Peloponésu. Je to zhruba 2 kilometry od břehů Jónského moře a 15 kilometrů od historického města Andravida.

Chlemoutsi nabízí skvělé výhledy

Chlemoutsi nechal postavit achájský princ Geoffroy II. de Villehardouin roku 1220 kvůli lepší kontrole své provincie Achaia. V roce 1460 se hrad stal součástí území, kontrolovaného Osmanskou říší. Během řecké války za samostatnost v 19. století došlo k poškození jeho obranných zdí.

Kromě historického dědictví si na hradě nenechte ujít úžasný rozhled do dalekého okolí. Z dobře zachovalých hradeb uvidíte za jasného počasí ostrov Zakynthos a dokonce i KefaloniiIthakou. Dole v obci Kastro je k dispozici autobusová zastávka, kavárna, restaurace, minimarket, pošta a také dětské hřiště.

  • Neváhejte tedy a navštivte Chlemoutsi na Peloponésu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím