Úžasné řecké pláže

Řecko se především díky desítkám svých ostrovů může pochlubit neuvěřitelnými 13 676 kilometry pobřeží, na nichž je rozložena celá řada nádherných pláží. Většinou jsou úzké, dlouhé a pokryté kamínky, najde se však i mnoho písečných.

Vzhledem k členitému charakteru řeckých břehů a jejich častému skalnatému charakteru je velké množství pláží ukryto mezi skalisky a rychle se svažuje do vody. Výjimkou ovšem nejsou ani rozlehlé, decentně klesající plochy v oblíbených turistických letoviscích.

Nejlepší pláže Řecka

Svými plážemi jsou vyhlášeny zvláště ostrovy Lefkada, Zakynthos a Rhodos. Proslavená je například pouze po moři přístupná Navagio Beach na Zakynthosu se ztroskotanou pašeráckou lodí či liduprázdná, kilometr dlouhá pláž Egremni na Lefkadě. Tamtéž se pod vysokými skalami táhne rozlehlá písečná pláž Porto Katsiki, k níž od parkoviště klesá dlouhé schodiště.

recko-plaze-Plaz-Agios-Nikitas-na-Lefkade.jpg

Na předních příčkách renomovaných žebříčků se pravidelně umísťuje i pláž Elafonissi na Krétě s pískem jedinečné narůžovělé barvy. Na stejném ostrově najdete neopakovatelnou pláž u laguny Balos.

Kouzelné léčivé jezírko v moři u Kosu

Na ostrově Rhodos stojí za zmínku oblázková zátočina ve skalách Anthony Quinn, rozlehlá písečná pláž v rušném letovisku Faliraki a nádherná pláž Agháti jen zvolna klesající do smaragdového moře.

K nejznámějším plážím na Kosu patří Paradise Beach, pro surfování jako stvořená Marmari či Embros Therma s termálním pramenem, který vytváří léčivé jezírko. Množství pěkných pláží najdete i na Korfu, 32 z nich je dokonce oceněno Modrou vlajkou.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím