Nejhezčí pláže v Řecku

Řecko se především díky desítkám svých ostrovů může pochlubit neuvěřitelnými 13 676 kilometry pobřeží, na nichž se rozkládá celá řada nádherných pláží. Většinou jsou úzké, dlouhé a pokryté kamínky, najde se však i mnoho písečných.

Vzhledem k členitému a často skalnatému charakteru řeckých břehů se velké množství pláží ukrývá mezi skalisky a rychle se svažuje do vody. Výjimkou ovšem nejsou ani rozlehlé, decentně klesající plochy v oblíbených turistických letoviscích.

Nejlepší pláže Řecka

Svými plážemi prosluly zvláště ostrovy Lefkada, Zakynthos a Rhodos. Proslavená je například Navagio Beach na Zakynthosu se ztroskotanou pašeráckou lodí (přístupná pouze po moři) či liduprázdná, kilometr dlouhá pláž Egremni na Lefkadě. Tamtéž se pod vysokými skalami táhne rozlehlá písečná pláž Porto Katsiki, k níž od parkoviště klesá dlouhé schodiště.

recko-plaze-Plaz-Agios-Nikitas-na-Lefkade.jpg

Na předních příčkách renomovaných žebříčků se pravidelně umísťuje i pláž Elafonissi na Krétě s pískem jedinečné narůžovělé barvy. Na stejném ostrově najdete neopakovatelnou pláž u laguny Balos.

Kouzelné léčivé jezírko v moři u Kosu

Na ostrově Rhodos stojí za zmínku oblázková zátočina ve skalách Anthony Quinn, rozlehlá písečná pláž v rušném letovisku Faliraki a nádherná pláž Agháti jen zvolna klesající do smaragdového moře.

K nejznámějším plážím na Kosu patří Paradise Beach, pro surfování jako stvořená Marmari či Embros Therma s termálním pramenem, který vytváří léčivé jezírko. Množství pěkných pláží najdete i na Korfu, 32 z nich je dokonce oceněno Modrou vlajkou.