Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Archangelos, dovolená andělsky dokonalá

Řecké městečko Archangelos s necelými 8 tisíci obyvateli najdete ve východním části Rhodu, asi 3 kilometry od břehů Středozemního moře. Město dostalo svůj název po archandělovi Michaelovi, kterému je také zasvěceno. I se svou skromnou rozlohou, nedosahující ani 1,5 kilometru čtverečních, je na ostrově Archangelos druhým největším městem.

Pláže Archangelos se představují

"Andělské městečko", na rozdíl od jiných letovisek na ostrově, se snaží uchovat svůj tradiční ráz. Jako by se tu zastavil čas – obyvatelé se věnují hrnčířství, pečou chléb v pecích vytápěných dřevem a dodržují staré zvyky jako například třídenní karneval mouzoma. Úzké uličky vedoucí z hlavního náměstí vás zaujmou svou kontrastně barevnou výstavbou.

Součástí Archangelosu je letovisko Stegna s 2 kilometry dlouhou pláží a spoustou dalších romantických plážiček, v jejichž nerušeném prostředí si krásně odpočinete. Cestovní ruch se však v oblasti rozvíjí stále více, a tak zde již najdete promenádu s obchody, bary a tavernami. Na cestě ke Stegně potkáte jeskyně Koumellos, pro většinu místních mystické místo, pyšnící se výskytem stalaktitů.

Další rekreační střediska poblíž Archangelosu

Archangelos a jeho vybavení

Archangelos.jpg

Archeologické vykopávky odhalily, že oblast Archangelosu byla osídlena již v období helénismu. Jednotlivé osady se časem spojily v město. Nejvýznamnější památkou je pravoslavný kostel svatého archanděla Michaela s krásnou zvonicí z 19. století. Za vidění stojí také johanitský hrad svatého Jana, ruiny hradu svatého Jiří a kaplička Aghios Ioannis. A kam se vydat v okolí Archangelosu?

  • Městečko se nachází na hlavní silnici spojující Lindos s metropolí Rhodos, do obou se snadno dostanete autobusem.
  • Hlavní město Rhodos, jehož historická část je zapsaná na Seznam světového dědictví UNESCO, je vzdáleno půl hodinu jízdy autem a nabízí spoustu zajímavostí jako přístav Mandraki či moderní barovou ulici „Bar Street“.
  • Daleko to není ani do oblíbeného, živého střediska Faliraki s velkým akvaparkem.
  • Od července do září se vyplatí výlet do Údolí motýlů Petaloudes.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Archangelos

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.