Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Stegna, výjimečná dovolená u průzračného moře

Stegna, malé středisko na východě Rhodu, se rozkládá přímo u břehů Středozemního moře. Komunikace dlouhá 3 kilometry ho spojuje s jedním z největších rhodských měst Archangelos a hlavní silnice z metropole Rhodos (30 kilometrů daleko) tudy vede do jiného turistického magnetu na jihovýchodě, do Lindu.

Pláže ve Stegně

Velice klidný resort Stegna s takřka rodinnou atmosférou se schovává na malebném místě pod typickou pahorkatinou Rhodu. Jedná se o místo vhodné k prožití romantické dovolené, kde lze kromě slunění se na pláži čas využít též k procházkám a k posezení v tavernách. Zavděčí se i rodinám s dětmi a dokonce ani uprostřed sezóny se tady nekonají návaly turistů.

V letovisku Stegna najdete 2 velké a rozdílné pláže. Hlavní, jižní pláž je 800 metrů dlouhá, až 50 metrů široká, dobře vybavená pro trávení volného času včetně občerstvovacích zařízení. Pokrývá ji písek, místy kombinovaný s drobnými oblázky, vstup do vody je pozvolný. Severní, 500 metrů dlouhá část pláže Stegna Beach se nachází u vesničky mimo většinovou zástavbu. Je písčito-oblázková a nabízí více soukromí. Ve skalních útesech v okolí se ukrývají další kouzelné plážičky. Vychutnejte si chuť moře v taverně Antonis přímo u pláže nebo stylové jídlo v restauraci Prigiali Sea Food.

Další rekreační střediska poblíž Stegny

Prozkoumejte blízké okolí Stegny

Stegna.jpgV letovisku funguje půjčovna motorových člunů, s nimiž lze prozkoumat zdejší pobřeží na vlastní pěst. Ze Stegny se obvykle jezdí lodí na výlet do historického Lindu (zřícenina hradu a starověká akropole Athény Lindské). Blízký Archangelos si zachoval původní ráz a vyplatí se v něm strávit pár chvil procházkami v úzkých uličkách a nasát tamní atmosféru. Nad městem se nachází zámek Akropolis s výhledem do okolí.

Ostrov Rhodos skýtá řadu dalších míst, která se vyplatí navštívit:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Stegna

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.