Silhouette

Mapa

Podrobné informace

  • 24 °C červenec / srpen *
  • 22 - 23 °C červenec / srpen *
  • 1SCR/1,763CZK

* průměrné teploty

Silhouette, dovolená ve stínu pralesa

Malý a klidný seychelský ostrov Silhouette vykukuje z Indického oceánu asi 20 kilometrů severozápadně od Mahé, centra celého souostroví. Má takřka kruhový půdorys o průměru kolem 5 tisíc metrů a ve svém geografickém středu dosahuje díky svižně stoupajícím svahům nadmořské výšky 751 metrů. Jméno získal podle francouzského ministra financí Étienne de Silhouette (1709-1767).

Další blízká rekreační střediska:

Jaké jsou na Silhouette pláže

Silhouette je s rozlohou 20 km2 třetím největším obydleným (200 stálých obyvatel) ostrovem Seychel. Disponuje hotely různých kategorií s bohatou nabídkou vodních sportů. Na své si zde přijdou milovníci přírody i historie. Nachází se tady pozůstatky po francouzských i arabských předcích a v nejvyšších polohách lze spatřit výjimečný mlžný les. K tomu připočítejte skvělé podmínky pro šnorchlovací, lahodnou gastronomii a spoustu rozmanité zábavy.

Na Silhouette objevíte pláže na severovýchodě a jihozápadě. Zbytek pobřeží je převážně skalnatý a prudce klesající do vody. Pláže jsou klidné a tiché, bez zástupu turistů. Pokrývá je jemňoučký, světlý písek, osvěžovaný četnými zaoblenými kameny. Při koupání, jako pozvánku na šnorchlování, uvidíte křišťálovou vodou až na dno.

Nechte se zlákat sportem a národním parkem

Silhouette.jpgSilhouette se chlubí téměř netknutou faunou (zastoupenou především mnoha ptačími druhy) a flórou, z velké části chráněnými v národním parku. Túra do vnitrozemí patří k hlavním atrakcím ostrova. K dalším aktivitám se řadí potápění, vodní sporty a rybaření. Na souši najdete tenisové kurty a jiná sportoviště.

Až budete na Seychelách, nenechte si ujít ani:

  • Chráněné obří želvy na ostrově Curieuse
  • Unikátní kolorit hlavního města Victoria
  • NP Morne Seychellois na ostrově Mahé
  • Plavbu luxusním katamaránem mezi okolními ostrovy

Zobrazit podrobné informace